Central soutěž Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • SAMK
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

FOTO: Libušín oslavil 100 let povýšení na město výstavou dobových fotografií a reálií

Středa, 13. listopadu 2019 07:20

Letošní podzim se v Libušíně na Kladensku nese v duchu oslav. Uplynulo 100 let, kdy byl Libušín povýšen na město. Obyvatelé mohli tuto historickou událost oslavit slavnostním koncertem Kladenského komorního orchestru nebo unikátní výstavou dobových fotografií a reálií.

Libušín oslavil 100 let povýšení na město výstavou dobových fotografií a reálií (Foto: KL)

Unikátní výstavu ve čtvrtek 7. listopadu slavnostně zahájil starosta Libušína Vladimír Eichler symbolickým přípitkem sklenkou šampaňského. Výstava byla v libušínské bývalé hasičárně k vidění po čtyři dny, a to od 7. do 10. listopadu. Mohli jste si prohlédnout 800 artefaktů, z toho více než 500 fotografií. U východu pak byla připravena pamětní kniha, do které zájemci mohli napsat svůj vzkaz příštím generacím.

Město si pro návštěvníky výstavy připravilo také památeční předměty, mezi kterými nechyběly hrnky, tašky nebo propisky, pamětní mince s motivy města a také historicky první turistická vizitka Libušína.

„Výstavu navštívilo přibližně 1000 zájemců. A nebyli to lidé pouze z Libušína, viděli jsme tam i návštěvníky, kteří žili v Libušíně v minulosti. Počet návštěvníků nás příjemně překvapil, neočekávali jsme takovou účast. Rád bych touto cestou poděkoval pracovnímu týmu pod vedením místostarostky paní Šmolíkové, který výstavu připravil a i organizačně zajišťoval. A nesmím zapomenout na zastupitele pana inženýra Krčka, který s nápadem uspořádat výstavu v loňském roce přišel,“ řekl Kladenským listům Vladimír Eichler, starosta Libušína.


Autor: (kh)