Central soutěž Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • SAMK
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

V sobotu se na Mayrau otevřou brány podzemí

Středa, 13. listopadu 2019 07:00

Hornický skanzen Mayrau ve Vinařicích zve na další ročník úspěšné akce, která nese název S lampou do podzemí. Děti si v rámci výtvarné dílny vytvoří svoje vlastní svítidlo, se kterým poté sestoupí do starého dolu. Tam na ně bude čekat vyluštění tajné šifry.

V sobotu se na Mayrau otevřou brány podzemí (Foto: KL)

Jelikož světla pomalu ubývá a kolem je stále více tmy, máte nyní možnost vydat se do podzemí Mayrovky. Na cestu si posvítíte vlastnoručně vyrobenou svítilnou, kterou vytvoří vaše děti v rámci výtvarné dílny. Společně potom sestoupíte do strašidelného podzemí plného tajemství.

„Na výrobu lampiček mohou děti použít různé výtvarné techniky. Důležité je přinést si vlastní čisté sklenice na výrobu lucerniček. Ideální budou ty, do kterých se vejde čajová svíčka. Pak už děti čeká jen tvoření a starý důl s vyluštěním tajné šifry,“ uvedla pro Kladenské listy Lucie Cirkva Chocholová z hornického skanzenu.

Začátek akce je v sobotu 16. listopadu od 14 hodin. Ukončení je naplánováno na hodinu osmnáctou. Vstupné je lidových čtyřicet kaček.

Autor: (red)