Central soutěž Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • Se Zahradou pro Zahradu
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

FOTO: Most v Kročehlavské ulici je již otevřen

Úterý, 12. listopadu 2019 12:53

Jedenatřicet týdnů byla tato páteřní komunikace uzavřena z důvodu opravy mostu. V úterý po poledni ji silničáři uvedli opět do provozu. Stavba za dobu realizace nezaznamenala žádné větší komplikace a byla dokončena v termínu.

Most v Kročehlavské ulici je již otevřen (Foto: KL)

Výpadovku na Prahu uzavřelo v úterý 12. března Ředitelství silnic a dálnic, které naplánovalo jeho demolici a následnou výstavbu nové konstrukce. O špatném stavu mostu na krajské komunikaci hovořil už posudek z roku 2013, který doporučil provést rekonstrukci nejpozději do pěti let. Právě v loňském roce se stav mostu výrazně zhoršil a jeho výměnu nebylo možné dále odkládat.

“Jsme rádi, že se stavba nového mostu dokončila a dokonce dříve, než bylo původně plánováno. Most do Kročehlav je na hlavní trase na Prahu a pro Kladno je to významná strategická dopravní komunikace. Pro nás všechny je naprosto zásadní jezdit po bezpečných komunikacích a vědět, že most vydrží,” říká primátor statutárního města Kladno Dan Jiránek.

Oprava mostu stála šestadvacet milionů korun bez daně. Předání stavby bylo naplánováno na začátek listopadu. Termín silničáři dodrželi a nyní už se po novém mostě prohánějí první řidiči. Z Kladna se tak opět stává průjezdná oblast.


Autor: (red)