Central soutěž Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • SAMK
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

Kladenské listy zvou na akce do středních Čech

Úterý, 12. listopadu 2019 07:30

Kladenské listy přinášejí tradiční týdenní přehled kulturních akcí po celých středních Čechách. Vydat se můžete tento týden na příklad do skanzenu v Přerově nad Labem, kde můžete zhlédnout velkou výstavu staročeských Vánoc. Zaujmout vás může i berounský běh Svatojánská 20 nebo nedělní oslavy boje za svobodu v různých městech Středočeského kraje.

Ilustrační foto: KL

Akce v týdnu od 11. do 17. listopadu

Lidové Vánoce v Polabí (15. listopadu – 30. prosince)

Tradiční vánoční výstava v celém areálu skanzenu s bohatým doprovodným programem. Velká vánoční výstava pod názvem „Lidové Vánoce v Polabí“ se letos po třicáté koná v celém areálu skanzenu v Přerově nad Labem. V interiérech všech osmi chalup jsou předváděny scény ze života našich předků, připomínající starobylé zvyky a obyčeje v čase adventu a v období od vánočních svátků až do Tří králů. Více se dozvíte ZDE:

Zahájení lyžařské sezony 2019/2020 (16. listopadu)

16. listopadu se zahájí provoz Horní kotvy a Hotelové lyžařské školy na Monínci. Večerní lyžování 18-21 hodin: úterý – sobota. Denní lyžování 9-16 hodin: pátek – neděle. Více se dozvíte ZDE:

Flerjamark v Berouně (16. listopadu)

Přijďte si pořídit nejrůznější ručně vyráběné dekorace, ozdoby, bytové doplňky, svíčky, šperky apod. nebo jen nasát tvořivou inspiraci. Již tradiční Flerjarmark se koná v Geoparku Barrandien v Berouně dne 16. listopadu od 9 do 16 hodin. Více se dozvíte ZDE:

Noc divadel 2019 (16. listopadu)

Noc divadel je součástí evropského projektu European Theatre Night, který prezentuje divadlo tvořivým způsobem v netradiční formě vždy třetí listopadovou sobotu již od roku 2008.  Nabízí nevšední zážitky, jako jsou například workshopy pro děti i dospělé, prohlídky divadelních zákulisí, diskuze s herci, scénografy a režiséry a další formáty divadelních setkání, které v běžném programu nenajdete. Více se dozvíte ZDE:

XXXV. ročník běhu Svatojánská 20 (16. listopadu)

Svatojánská 20 je tradiční vytrvalostní běžecký závod pořádaný v Berouně už od roku 1985. Start a cíl závodu bude opět na atletickém stadionu TJ Lokomotiva Beroun. Předem přihlášení závodníci se startovným zaplaceným na účet do středy 13. listopadu (rozhodující je datum připsání na účet) dostanou startovní číslo závodu se svým jménem. Více se dozvíte ZDE:

Svatomartinské hody Kutná Hora (16. listopadu)

Degustace svatomartinských vín z Čech a Moravy a husích specialit z místních restaurací. Po celý den budou akci zpestřovat hudební vystoupení a další doprovodný program. Akce probíhá od 11.00 do 18.00 hodin. Více se dozvíte ZDE:

Den boje za svobodu a demokracii (17. listopadu)

Kolín – Slavnostní shromáždění s dalším programem včetně pietního aktu začne od 15.30 hodin na Karlově náměstí. Více se dozvíte ZDE:

Kutná Hora – Hlavní částí programu bude slavnostní průvod centrem Kutné Hory. Na Palackého náměstí bude připraveno pódium a promítací plátno. Oslava začne na Palackého náměstí koncertem Leška Semelky. Více se dozvíte ZDE:

Karlštejn – Na Karlštejně se uskuteční slavnostní koncert s předáním čestného občanství Městyse Karlštejn u příležitosti 30. výročí Sametové revoluce. Více se dozvíte ZDE:

Příbram – Listopadové události roku 1989 v Příbrami si budete letos moci připomenout při Pochodu svobody, který se uskuteční 17. listopadu. Z centra Příbrami se půjde k Památníku Vojna, kde bude po celý den probíhat doprovodný program k oslavám 30 let svobody. Více se dozvíte ZDE:

Autor: (kh)