Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Do Kladna zavítá vycházející hvězda britského indie folku

Úterý, 12. listopadu 2019 07:50

Jako obloha plná hvězd je hudba londýnské rodačky Jennifer Kamikazi. Anglický folk, rwandské lidovky a americký soul, moderní žalmy o přátelství, lásce a intimitě, sladké vibráto jejího hlasu, to všechno připomene legendu folk rocku Kanaďanku Joni Mitchellovou. Jennifer Kamikazi ve svých písničkách pozoruje každodenní život svého okolí a brání se osamělosti, strachu a nejistotě. 

Jennifer Kamikazi (Foto: Zdroj – Středočeská vědecká knihovna)

„Když se nezasměješ dneska, nezasměješ se ani zítra,” posílá Jennifer svůj vzkaz do knihovny v Kladně. V roce 2019 se stala tajným tipem anglických hudebních kritiků, kteří oceňují její křehké písničky, holčičí éterický zpěv a elegantně podmanivé koncerty. „Sledujte ji, ještě o ní uslyšíme,” doporučují angličtí kritici.

V Kladně ji na pódiu doprovodí dva jazzmani z brněnské JAMU. Štefan Szabó na kytaru a Martin Gerla na kontrabas. Jennifer Kamikazi je přírodní úkaz a komercí nezkažený drahokam. Nenechte si její koncert, který se uskuteční již tento čtvrtek 14. listopadu od 19 hodin ve velké studovně vědecké knihovny, ujít.

Autor: Jitka Hrušková