Central soutěž Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • SAMK
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

FOTO: V Unhošti otevřeli Naučnou stezku svatého Huberta

Úterý, 12. listopadu 2019 07:20

Na počest svatého Huberta, patrona všech myslivců a střelců, vybudovali unhošťští myslivci naučnou stezku, kterou slavnostně otevřeli minulou sobotu. Prvním krokem k její realizaci byla stavba a požehnání kapličky svatého Huberta. Ta byla slavnostně předaná veřejnosti již v loňském roce.

V Unhošti otevřeli Naučnou stezku svatého Huberta (Foto: Jindřich Kočí)

 Stezku lemují tabule s popisky některých známých zvířecích druhů, které se vyskytují v této lokalitě. Všechna vyobrazení zvěře namaloval Ondřej Zahradníček a graficky upravil Milan Bednařík. Myslivci tím chtějí ukázat, jak zvěř vypadá, jak se chová, čím se živí, a také stadia jejího vývoje. Na tabulích se podrobně seznámíte se zařazením ve zvířecí říši, stavbou těla a činnostmi, jež tu kterou zvěř charakterizují.

„Doufáme, že se naše Naučná stezka svatého Huberta bude líbit a přinese radost do života. Rádi bychom všechny ujistili, že je živým dílem a bude postupně dle možností rozšiřována o další živočišné druhy a informace,“ uvedl pro Kladenské listy Imrich Szabó starosta Honebního společenstva Unhošť na Kladensku.

Ještě před slavnostním otevřením stezky zazněla mše svatá, kterou odsloužil kladenský administrátor Martin Chleborád. 


Autor: (mv)