Central soutěž Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • SAMK
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

V sobotu se v Libušíně vyráběli vánoční skřítci

Pondělí, 11. listopadu 2019 08:10

Sobotní večer patřil v libušínském kiosku Na Hřišti vánočnímu „skřítkování“. Sešla se tam skupinka kreativců, kteří toužili po vlastnoručně vyrobené vánoční dekoraci. Do vyrábění se zapojily také děti a všichni společně vytvořili příjemnou vánoční atmosféru.

V sobotu se v Libušíně vyráběli vánoční skřítci (Foto: KL)

Nápad na vyrábění vánočních skřítků vzešel od organizátorky akce Zdeny Hráchové, která „skřítkování“ vymyslela a všem účastníkům byla nápomocna. „Protože máme doma malého skřítka, rozhodla jsem se mu udělat kouzelného kamaráda. Netušila jsem, že skřítci budou mít u mých známých takový ohlas. Udělalo mi to velkou radost, a tak jsem se chtěla podělit i s ostatními,“ vzpomíná Zdena Hráchová na první myšlenku, jak „skřítkování“ vznikalo. „Letos to bylo naše první ‚skřítkování‛ a já ještě teď vstřebávám atmosféru. Bylo to příjemné, přátelské posezení, všem se dílo náramně vydařilo a věřím, že jsme všichni odcházeli domů s příjemným pocitem a hlavně vlastním skřítkem, který nám připomíná, že zima už klepe na dveře,“ říká Zdena.

Nebyla to první akce, která se na libušínském Kiosku uskutečnila. Už dva roky po sobě si mohli nadšenci užít podzimní dýňování. A za nedlouho se chystá další vánočně laděná událost, tentokrát vyrábění adventních věnců. Všechny tyto akce, které na libušínském Kiosku vznikají, jsou nevýdělečného charakteru. „Ráda bych poděkovala celému fotbalovému výboru SK Baník Libušín za možnost takovéto akce pořádat,“ uzavírá organizátorka.


Autor: (kh)