Central soutěž Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • SAMK
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

Nushart odchází z Kladna. Kanonýři se domluvili na přestupu s Vary

Neděle, 10. listopadu 2019 10:00

Vedení Kanonýrů se dohodlo s oddílem Karlových Varů na přestupu Tomáš Nusharta. 24letý útočník hrál za Kladno od října 2014, zprvu na střídavé starty, později se stal pevnou součástí Kanonýrů, se kterými zažil i postup do superligy. Rovněž tu působil jako trenér mládeže, teď však – i kvůli pracovnímu vytížení – odchází.
Nushart odchází z Kladna. Kanonýři se domluvili na přestupu s Vary (Foto: Kanonýři Kladno)

„Tomáš nás už v průběhu letní přípravy požádal, že by chtěl odejít. Chtěl jít jinou cestou, florbalem se především bavit, a tak mu příliš – i vzhledem k tomu, že se mu dobře rozjíždí pracovní kariéra – neseděla náročnější příprava a vyšší nároky na hráče. Klub nemůže ze své filosofie ustoupit a v náročnosti přípravy pro nás nejsou možné kompromisy. Tomáš byl našim důležitým hráčem, strávil na Kladně několik let, dokonce se sem přestěhoval. Postoupil s námi do superligy, trénoval tu děti, a proto jsme se mu rozhodli vyjít vstříc. A byť to pro nás není preferovaná varianta, na jeho přestup jsme kývli. Chtěl bych mu moc poděkovat, co pro Kanonýry nejen na hřišti udělal, a přeji mu hodně štěstí ve florbale i v jeho rozvíjející se pracovní profesi,“ uvedl Zdeněk Jirák, předseda florbalových Kanonýrů.Nushart v této sezoně odehrál za A-tým Kanonýrů dva zápasy, ve kterých vstřelil dvě branky. V době, kdy se řešil jeho přestup do Karlových Varů, pak nastupoval za záložní celek, kde ve čtyřech duelech zaznamenal šest gólů. Teď už patří kladenskému prvoligovému rivalovi. „Rozhodnutí odejít z Kladna nebylo vůbec jednoduché. Poznal jsem tu spoustu fajn lidí, a to nejen mezi hráči, ale také v ostatních složkách klubu – mezi trenéry, dětmi a jejich rodiči. Navíc se na Kladně začíná hrozně moc věcí měnit a z dlouhodobého hlediska dávají z mého pohledu velký smysl. Nicméně pro mě je nejvyšší hodnotou, kterou od florbalu chci, zábava. A to je pravděpodobně ten největší důvod mého odchodu. Jak já, tak i trenér Honza Pazdera, jsme ze svých představ udělali spoustu ústupků, ale i když jsme v nich oba došli na nějaké své maximum, zkrátka se neprotly. Děkuji Kanonýrům za významnou část mojí dosavadní florbalové kariéry a přeji jim, ať se daří naplňovat vytčené cíle,“ uvedl Tomáš Nushart.

Autor: Robert Sára