Mikuláš v Centralu Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
  • Divadlo Lampion
  • Strachcross

Orli ztratili slibně rozehraný zápas a z Odolene Vody vezou jen bod

Neděle, 10. Listopad 2019 08:00

Volejbalisté Kladna zažili v šestém kole extraligy zápas plný zvratů. Když ztratili první set, dokázali vývoj otočit, jenže soupeř vyrovnal na 2:2 a ve zkrácené hře si uzmul vítězství pro sebe. Orli tak zapsali do tabulky pouhý bod.

Ilustrační foto: KL

Aero Odolena Voda – Kladno volejbal cz 3:2

Zápas se pro Orly na začátku nevyvíjel příliš dobře. Přestože hosté drželi v úvodu se soupeřem krok, v jednu chvíli v první sadě ztráceli už o sedm bodů, konkrétně 20:13. Pak ale přišli dvě tříbodové série za sebou a rázem to bylo znovu jen o dva míče. Zbytek setu už ale zvládli lépe hráči Aera, kteří si vedení pohlídali a po vítězství 25:22 brali první set.

To ve druhém setu už se hostům dařilo o poznání lépe. Prvních sedmnáct míčů se hrálo vyrovnaně, pak se ale za stavu 9:8 pro domácí Kladeňáci utrhli a dostali se do vedení. Když se posléze soupeř opět skoro dotáhl, další dobrá série znamenala navýšení kladenského vedení. Hotovo se druhou sadou ale mohlo být ještě mnohem dříve. Za stavu 18:20 z pohledu domácích přišla série čtyř vítězných balónů pro Kladno. Na rozhodující bod se ale hosté ještě nadřeli. Vemič nejprve špatně podal a domácí Taylor následně esem přidal další bod pro Odolenu Vodu. Okosanovič už se ale postaral o urvání setu pro kladenské barvy – tentokrát v poměru 25:20.

A třetí set skončil téměř totožným výsledkem. Kladno se tentokrát utrhlo už dříve a nakonec si dokráčelo až pro výhru 25:19. A v tu chvíli to s hosty vypadalo dobře. Ve čtvrté sadě navíc Kladeňáci začali sebevědomě a vedli už 8:4 a posléze 12:8. Domácí však zabojovali a dvěma tříbodovými sériemi se dostali do vedení 24:21. Byť Kladno srovnání stavu na sety ještě oddálilo díky Krafferově chybě při podání, domácí nakonec čtvrtý set přece jen ovládli 25:22.

Ve zkrácené hře už se pak týmy střídaly v bodových sériích. Kladnu ale jako by poněkud došly síly. Zatímco domácí Aero odskakovalo, Orli dělali, co bylo v jejich silách, aby se opět dokázali dotáhnout. Vedení 12:5 už ale pro volejbalisty Odolene Vody bylo dostatečně luxusní na to, aby ho nepustili. Pátá sada tak skončila z pohledu domácího celku 15:9.

Volejbalisté Kladna tak pokračují v nepřesvědčivých výkonech z úvodu sezony, tentokrát podlehli soupeři, který byl před šestým kolem v tabulce o příčku níže. Další zápas odehrají Kladeňáci příští sobotu od 17 hodin v Příbrami.

Sety: 25:22, 20:25, 19:25, 25:22, 15:9. Diváci: 723.

Kladno volejbal cz: Zajíček (6), Vemič (15), van Haarlem (1), Kuboš (0), Sobotka (2), Okosanovič (30). libero Moník. Střídali Mikulenka (10), Hýský (14), Wallisch (0).