Central soutěž Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • Se Zahradou pro Zahradu
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

Na Kladensku se vykrádala auta, v jednom případě přesáhla škoda padesát tisíc

Neděle, 10. listopadu 2019 11:00

Ve čtvrtek 7. listopadu přijali policisté dvě oznámení o vloupání do aut. V obci Libušín Důl přišel majitel o stavební pěch v hodnotě padesát tisíc. Ve Stochově pak řidič během dvaceti minut přišel o příruční tašku plnou osobních věcí.  V tomto případě byla škoda vyčíslena na osm tisíc.

Ilustrační foto: KL

Osobní auto značky Citroen bylo ve středu 6. listopadu zaparkováno před domem v obci Libušín Důl. Zloděj se do něj v časovém úseku od 6. listopadu do ranních hodin následujícího dne násilím vloupal, čímž majiteli způsobil škodu ve výši tří tisícovek. Ze zavazadlového prostoru si pak odnesl stavební pěch značky Bomag, který má hodnotu padesáti tisíc.

Další případ se stal ve čtvrtek 7. listopadu ve Stochově. Čtyřiapadesátiletý muž zaparkoval svou fabii před vlakovým nádražím a od auta odešel pouze na dvacet minut. I tato krátká doba stačila zloději, aby se do auta vloupal. Odnesl si příruční tašku na notebook. V tašce měl muž peněženku s osobními doklady, platební kartou, penězi a také stravenkami, dále měl v tašce uloženy klíče od vozidla i domu a dioptrické brýle. Škoda byla předběžně vyčíslena na osm tisíc korun.

Policisté oba případy prošetřují jako podezření z trestného činu krádeže a po pachatelích pátrají.

„Policie vyzývá občany, pokud zaznamenali pohyb podezřelé osoby nebo vozidla v době od středy 6. listopadu do ranních hodin následujícího dne v obci Libušín Důl při manipulaci se stavebním pěchem ze zaparkovaného vozidla, aby poskytli informace na nejbližší policejní služebnu nebo na linku 158 a dopomohli při dopadení pachatele. I v případě odcizené tašky, ke kterému došlo před vlakovým nádražím ve Stochově, policie uvítá veškeré poznatky, které by pomohly při zjištění pachatele,“ vzkázala do redakce Listů policejní mluvčí Jana Šteinerová.  

Autor: (kh)