Central soutěž Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • Se Zahradou pro Zahradu
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

Rysové si na severu zastříleli, Elbě nasázeli šest branek

Sobota, 9. listopadu 2019 13:56

Že s padajícím listím neupadá jejich střelecká potence, dokázali kladenští hokejbalisté na půdě ústecké Elby. V sychravém podzimním počasí nasázeli třetímu týmu tabulky šest branek a vše nasvědčuje tomu, že blížící se zimní pauzu přečkají na prvním místě.

Ilustrační foto: KL

Elba DDM Ústí nad Labem 2:6 HBC Kladno (0:1, 2:3, 0:2)

Souboj prvního s třetím týmem tabulky odstartoval pořádně zostra. Časomíra z první patnáctiminutovky odkrojila teprve šestnáct vteřin, když Šrámkova dorážka zazvonila o tyč domácí branky. Na druhé straně mohl Jirotku prvnímu ostrému testu podrobit rychlonohý Tomáš, ale rodící se únik technicky vůbec nezvládl. Síť rozvlnil na druhé straně hřiště až ve 13. minutě Hrabár, na jehož střelu si Landt sáhl, ale zastavit ji nedokázal. O dvě minuty později mohl z rychlého přečíslení vyrovnat domácí Soukup, ale ve vyložené šanci ztroskotal na Jirotkově betonu.

Na začátku prostředního dějství domácí špatně střídali a nabídli Kladnu příležitost přesilové hry, kterou zužitkoval dobře postavený Schnaubelt, jemuž před odkrytou brankou stačilo počkat si na balonek odražený od zadního mantinelu. Notnou dávku štěstí si hosté vybrali i za další čtyři minuty – to Šrámkovu prudkou přihrávku srazil za záda vlastního gólmana bránící Gottfried a Kladno vedlo o tři branky. Pak ale dvakrát zahrozil domácí Bačák. Napoprvé ještě míček za Jirotkova záda neprotlačil, o tři minuty později si ale ve vlastním oslabení za obranou počíhal na Stupkovu přihrávku a v odvetném souboji s kladenským brankářem tentokrát uspěl. Jenže stačilo čtyřicet vteřin, nedůslednost v obraně a osamocený Pražák střelou z mezikruží Kladnu vrátil tříbrankové vedení a vyhnal brankáře Landta na střídačku. Už o chvíli později se ale zase radovali domácí. Tentokrát vyšla Tomášovi akce na jedničku. Rychlý útočný výpad vzal na sebe a výstavní střelou vykřesal pro domácí jiskru naděje.

Tu ale hned po jednadvaceti vteřinách třetí části uhasil Šrámek, který po brance z kategorie šťastných přidal i jednu pěknou. Stvrzenku na kladenské vítězství obstaral ve 41. minutě Barnošák, který překonal Bandu střelou na stojnou nohu. Korigovat skóre mohl ještě aktivní Bačák, ale Jirotka už žádný další míček ve své síti nepřipustil.

Zejména zásluhou vysoké produktivity si tak Rysové odvezli ze severu Čech důležité tři body, které posilují jejich postavení na čele extraligové tabulky.

Branky a nahrávky: 27. Bačák (Stupka), 30. Tomáš (Grus) – 13. Hrabár (Procházka, Malecha), 17. Schnaubelt (Barnošák, Kohout), 21. Šrámek, 28. Pražák (Šrámek, Špaček), 31. Šrámek (Pražák, Dědič), 41. Barnošák (Schnaubelt, Kohout).

HBC Kladno: Jirotka – Dědič, Haisman, Pliml, Hrabár, Soukup, Důras, Kamenář – Špaček, Šrámek, Pražák, Barnošák, Kohout, Schnaubelt, Procházka, Malecha, Prokop, Zdrůbecký.

Autor: (jk)