Úterý, 5. listopadu 2019 07:00

Kladenští volejbalisté v minulém kole doma porazili úřadujícího vicemistra z Liberce, proti dosud suverénnímu Karlovarsku ale neměli šanci. Na západě Čech neuhráli ani set, byť zejména druhá sada byla velmi vyrovnaná, a prohráli 0:3. V tabulce jsou tak po pěti odehraných zápasech na osmém místě.

Orlům se před televizními kamerami nedařilo, v Karlových Varech neuhráli ani set (Ilustrační foto: KL)

Za zmínku ale na úvod určitě stojí dosavadní bilance Karlovarska, které je v tabulce suverénně první. Na svém kontě má po šesti odehraných zápasech už 18 bodů a dosud neztratilo ještě ani set! Proti Kladnu však ve druhé sadě mělo hodně namále.

Orlům se totiž nepovedl zejména vstup do zápasu. Hosté v prvním setu drželi se soupeřem krok až do stavu 10:9, pak se ale domácí utrhli, o čemž svědčí už jen samotný fakt, že Kladno od tohoto stavu už uhrálo jen pět míčů ve svůj prospěch. První sada tak byla rychle hotová s konečným stavem 25:14. „Nechtěli jsme se na začátku utkání dostat pod tlak. Paradoxně jsme nezvládli druhou část úvodního setu,“ litoval kladenský trenér Milan Fortuník.

To v prostředním setu už Kladeňáci suveréna ligy řádně potrápili. Hosté vedli už 23:19 a byli blízko srovnání stavu, karlovarský celek ale uhrál pět bodů v řadě a vrátil se do hry. Po sérii tří bodů za stavu 26:27 si pro sebe uzmul i druhou sadu v poměru 29:27. „Když to řeknu slušně, tak jsme druhý set zkazili. Prohráli jsme si ho sami,“ hodnotil kouč Orlů.

Vstup do třetího setu navíc kladenským volejbalistům opět nevyšel. Ztráceli už 6:10, 7:13 a 12:18, ale postupně ještě dokázali sadu zdramatizovat. Karlovarsko se i přesto nakonec radovalo ze zisku třetího setu v poměru 25:22 a pokračuje ve své obdivuhodné sérii bez ztráty setu.

Nejvíce bodů v utkání proměnili na kladenskou stranu Stefan Okosanovič a Tomáš Hýský, kteří oba zaznamenali po dvanácti bodech. V dresu domácího celku byl nejúspěšnější Filip Rejlek s šestnácti body.

Orli tak mají po pěti odehraných kolech na svém kontě dál jedinou výhru za tři body a k ní jedno vítězství za body dva. K tomu přidejme jednu porážku, jež vynesla bod, a dvě prohry za nula. S šesti body na kontě tak Kladeňákům patří až osmá příčka. Příští kolo odehraje Kladno v sobotu 9. listopadu od 18 hodin Odolene Vodě.

ČEZ Karlovarsko – Kladno volejbal cz 3:0

Sety: 25:14, 29:27, 25:22. Diváci: 730.

Kladno volejbal cz: Zajíček (6), Sobotka (3), van Haarlem (0), Okosanovič (12), Vemič (7), Hýský (12), libero Moník. Střídali: Fortuník, Wallisch, Mikulenka (1), Kuboš (1), Vostárek.

Autor: (fa)

Strážníci v Kladně nalezly ukradené auto z Prahy. policie ČR hledá svědky

2. krimi

Kladenský agresivní postrach žen skončil za mřížemi, pátrání bylo odvoláno

3. kultura

Celým rokem zaječím skokem, výstava ve Vlastivědném muzeu města Slaný začíná už zítra

4. kultura

Kladenský Majáles studentská oslava jara vypukne už zítra v bývalých kasárnách

5. krimi

V poutech skončil muž, který si zapálil oheň u bytového domu v Kladně

Řidiči pozor! Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

7. pozvánka

„Silou proti rakovině“: Mistrovství České republiky v Logliftu bude hostit kladenské kino Sokol