Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kanonýři posilují vedení. Novým generálním manažerem je zkušený Petr Šikola

Sobota, 2. listopadu 2019 09:00

Kanonýři Kladno významně rozšiřují svůj úsek managementu. Do klubu od 1. listopadu nastupuje Petr Šikola, který se stává novým generálním manažerem oddílu. Matěj Pošta, jeho dosavadní předchůdce, pozici na vlastní žádost opouští, prozatím však zůstává v sekretariátu klubu a především trenérem mládeže a brankářů. Šikolovi je 58 let, dlouhé roky působil v diplomacii a na vyšším manažerském postu v pojišťovnictví.
Kanonýři posilují vedení. Novým generálním manažerem je zkušený Petr Šikola (Foto: Archiv Petra Šikola)

„Když jsme začali hledat člověka, kterým bychom pozici generálního manažera obsadili, tak jsme si nastavili několik kritérií. Chtěli jsme člověka z Kladna, který by znal klub i florbalové prostředí, a zároveň měl manažerské schopnosti. A najednou přišel dar shora v podobě Petra,“ popisuje předseda Kanonýrů Zdeněk Jirák.

Šikola totiž u Kanonýrů čtyři roky působil jako vedoucí A-mužstva. Zažil s ním dva postupy do nejvyšší soutěže, o zápasech psal články do místních periodik. Tehdy to však byl jen jeho koníček. Svou původní profesí je diplomat, neboť patnáct let pracoval v diplomatických službách Ministerstva zahraničních věcí a působil i na českém velvyslanectví v Bukurešti. V roce 2000 odešel do soukromé sféry a osmnáct let byl manažerem v americké pojišťovací makléřské společnost Marsh, která se zabývá zprostředkování pojištění pro velké firmy. Skončil, protože hledal novou výzvu. „Dozvěděli jsme se, že by chtěl dělat něco, co by ho naplňovalo. Samozřejmě jsme nebyli schopní finančně konkurovat nabídkám, které měl, ale u něj rozhodlo srdce. A tím byla práce pro Kanonýry. Vidím v něm člověka, který bude klub spojovat. A věřím, že přispěje k větší profesionalizaci našeho managementu,“ míní Jirák.

A Šikola skutečně potvrzuje, že florbal je pro něj srdeční záležitost. Kdysi ho začal sledovat, protože ho velmi slušně hrál jeho syn Radek. A jelikož jablko nepadá daleko od stromu, tak ten je teď jako kdysi jeho otec vedoucím A-mužstva a bylo by symbolické, kdyby se oba po deseti letech zase dočkali postupu do nejvyšší soutěže. „Bylo by to krásné, kdybychom tuto naší premiérovou sezonu takto korunovali. Ale čeká nás spousta práce. Důležité je, že nejsem v klubu neznámou tváří a zase mnoho klubových tváří není neznámých pro mě. Já jsem hledal práci, která by mě skutečně naplňovala, zvlášť jsem si přál dělat něco ve sportu a u Kanonýrů se to krásně propojilo. Takže se na působení velmi těším,“ říká Šikola.

Autor: Robert Sára