Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Kladenské Studio Fabrika nahrálo desku skupině Osoba blízká

Čtvrtek, 31. října 2019 07:50

Kapela Osoba blízká je poháněná vysokooktanovým palivem hrajícím bigbít. Její členové pochází z Třebíze na Slánsku a hrají spolu od roku 2017. Nedávno natočili novou desku v kladenském Studiu Fabrika. Co o skupině říká její frontman Jiří Kozák, si přečtěte v našem rozhovoru.

Kladenské Studio Fabrika nahrálo desku skupině Osoba blízká (Foto: Archiv skupiny Osoba blízká)

Jak dlouho je kapela na světě?

No, na světě jsme od roku 2016, to jsme byli jen ve dvou, ale od roku následujícího jsme k sobě vzali ještě baskytaristu a bubeníka.

Jaký styl hudby prezentujete?

Hrajeme bigbít a pouze vlastní věci. Svoji tvorbu poté předáváme našim fanouškům na koncertech a také pomocí naší nové desky, která se jmenuje Čerstvá stopa.

Když jste zmínil vaši novou desku, kde jste ji natočili?

CD jsme nahráli ve Studiu Fabrika u Jirky Hokůva. Ze začátku to z naší strany bylo takové rozpačité, ale Jiří nám hned vše vysvětlil a pověděl, jak to bude. A opravdu to tak bylo a deska se povedla. Moc se nám všem líbí. Spolupráce s Fabrikou byla naprosto výborná. Už dnes se těšíme na křest, který se bude konat 1. února 2020 Na Slamníku v Dejvicích.

Desku jste natočili, co bude dál?

No docela jsme se namlsali s tímto cédéčkem a asi bychom do budoucna chtěli zase nějaké vydat, písničky na to máme a další se připravují. Horizont nevíme, ale teď hlavně chceme hrát, aby se to lidem líbilo, aby si naše CD koupili a přišli na koncert.

Co nějaký videoklip?

Zatím máme dva a zase nám je natáčel Jirka Hokův. Vidět je můžete na našem YouTube kanále ZDE:.

Kde vás lidé mohou vidět naživo?

Jelikož nás „zatím“ muzika neživí a hrajeme pro radost, snažíme se tak jednou do měsíce o nějaké vystoupení. V nejbližších dnech to bude například ve Vrbičanech a v příštím roce v lednu například v Mělníku. Ideální je sledovat naše webové stránky ZDE: kde si i naše nové CD mohou lidé koupit.

Kdo vám skládá texty a hudbu?

O texty se nejvíce v kapele starám já společně s druhým kytaristou Mirkem. A s hudbou je to většinou tak, že přinesu nějaký námět a potom to s celou kapelou doladíme.

Máte nějaký hudební vzor?

No, vzor asi úplně ne, v českém bigbítu se mně líbí Luboš Pospíšil, Jasná páka, Katapult nebo Žlutý pes, ale nerad bych na někoho zapomněl. Mirkovi, co se mnou Osobu vlastně zakládal, se například líbí ještě více složitější kytarové věci jako Druhá tráva, Karel Plíhal a tak dále. Klukům, které jsme si do kapely vzali, a jsou od nás mladší, se zase zamlouvají songy, které já ani neznám, jsou z ciziny na úplně jiném levelu, to všechno se tak nějak skloubí do sebe a to je naše tvorba.

Kdybyste měl možnost si s někým zakoncertovat, kdo by to byl?

Asi by to byli ti, které jsem zmínil v předchozí odpovědi. Byl by to sen si s nimi zahrát nebo jim dělat předkapelu.  

Tak vám přeji, aby se vám ten sen splnil.

Děkuji, sny jsou od toho, aby se plnily.Autor: (mv)