Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Už zítra můžete ve Středočeské vědecké knihovně poznat Sečuán očima Petra Voldána

Úterý, 29. října 2019 08:00

Ve středu 30. října od 17:30 hodin hostí Středočeská vědecká knihovna v Kladně cestovatelskou besedu, na níž se návštěvníci spolu s dlouholetým rozhlasovým a televizním reportérem Petrem Voldánem vypraví do čínské provincie Sečuán.

Už zítra můžete ve Středočeské vědecké knihovně poznat Sečuán očima Petra Voldána (Foto: KL)

Dlouholetý rozhlasový zpravodaj a spolupracovník ostravského studia České televize zavede posluchače do západní části Číny, která je mimo jiné domovem čaje. Prozradí podrobnosti o natáčení oblíbeného televizního pořadu „Postřehy odjinud“ například o čajových rituálech i kultuře pití čaje v regionu, odkud se čaj rozšířil do světa.

Z provincie Sečuán se ale rozšířil i ručně tkaný brokát. Dozvíte se, že na unikátních stavech „přibývá“ neuvěřitelně pomalu. Ze Sečuánu je ovšem i kuře Kung Pao, „Sečuánský pepř“ a další originality sečuánské kuchyně. Mimochodem velice, velice pálivé.

Při setkání s Petrem Voldánem si prohlédnete i sochu největšího sedícího Buddhy na světě, navštívíte také jedno ze tří největších nalezišť dinosaurů, tržnice a uslyšíte jaké to je natáčet u roztomilých „černobílých diplomatů“ – pand velkých.

Pochopitelně toho bude ještě mnohem víc, včetně ukázek některých originálních suvenýrů. Proto neváhejte a přijďte poznat Sečuán očima Petra Voldána. Beseda ve velké studovně začíná ve středu 30. října v 17:30 hodin, vstupné činí 50 korun.

Autor: (jk)