Central soutěž Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • Se Zahradou pro Zahradu
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

Libušínská střelnice na Janovce končí, rozhodli zastupitelé

Pondělí, 28. října 2019 08:00

Střelnice v Libušíně na Janovce, na niž si po více než dvacet let místní stěžovali, končí. Na středečním zasedání její pokračování nepodpořil ani jeden ze čtrnácti přítomných zastupitelů, jejichž rozhodnutí ještě potvrdí Rada města.

Libušínská střelnice na Janovce končí, rozhodli zastupitelé (Ilustrační foto: KL)

Společnost Combat Kladno, která střelnici na Janovce provozuje už pětadvacet let, si bude muset od příštího roku najít nové působiště. Nájemní smlouva s Libušínem vyprší koncem prosince a ačkoli ji klub chtěl ještě na tři roky prodloužit, zastupitelé se i pod tlakem nespokojených obyvatel rozhodli střelcům nevyhovět. Na středečním zasedání nezvedl ruku na podporu dalšího provozu střelnice nikdo z přítomných. 

Podle starosty Vladimíra Eichlera musí o ukončení nájemního vztahu rozhodnout Rada města, která sice teprve zasedne, ale dle dohody bude postupovat podle rozhodnutí zastupitelstva.

Uvolněný pozemek by mohl v budoucnu sloužit jako sběrný dvůr. V současnosti je ale aktuálnější spíš jeho využití jako meziskladu na stavební materiál pro probíhající investiční akce. Střelnice už tu tak či onak fungovat nebude, což kvitují lidé v okolí už žijící i ti, kteří zde v budoucnu budou stavět další rodinné domky.

Střelecký klub neprodloužení smlouvy zklamalo, nicméně rozhodnutí města bere na vědomí a hledá jinou vhodnou lokalitu ke svému provozu. Ústy svého předsedy Zbyňka Ledvinky ale upozornil, že pro něj kauza Libušín nekončí.

Autor: (jk)