Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
 • SAMK
 • Předplatné do divadla
 • Labyrint

Finálovou sérii regionálního přeboru zvládli Miners na jedničku

Sobota, 19. října 2019 09:00

Fulleros de la Habana. Tento tým byl zatím v tomto regionálním přeboru dosud neporažený, a tudíž papírově silnější a předpokládaný vítěz. Jenže, závěrem sezóny narazil hned dvakrát na kladenské Miners, a ti jim předvedli, jak se má baseball hrát.

Finálovou sérii regionálního přeboru zvládli Miners na jedničku (Foto: Michaela Čurillová)

Pondělí 7. října                     Fulleros de la Habana – Miners Kladno 13:16

První finálový zápas se odehrál za mrazivých teplot, které se s postupem času snižovaly víc a víc. Miners i přesto nezačali vůbec špatně. Dva body v první směně po trpělivém přístupu v boxu je dostaly na koně, ovšem ne na dlouho. V dohrávce směny se strhla lavina bodů, když Fulleros po sérii hitů a erroru za tři body stáhly bodů celkem sedm. Dalo by se říct, že bylo dohráno? V žádném případě. Každý baseballista ví, že devět směn je stále dost. Kladenští nevěšeli hlavu a po hluché druhé směně opět začali bodovat. Nejdříve po BB, krádeži dvojky i trojky a passed ballu doběhl Aleš Nepomucký, poté stáhl Patrik Schiefert svým singlem Vojtěcha Bečku. Dohrávka bez bodu a hosté mohli opět na pálku. Do prvního balonu se hned opřel Zdeněk Petráček, který se dostal na druhou metu. Aleš Rak na sebe nenechal dlouho čekat a napodobil Petráčka, když první nadhoz vyslal také do zadního pole. Po metě zdarma, ulejvce a dvou odpalech stáhli muži tři body. Hosté domácí tým opět k ničemu nepustili a vlak s body se ještě víc rozjel. Napomohly k tomu soupeřovy chyby, ale i například double Jakuba Sobotky. Fulleros se po třech směnách opět probudili a po sérii hitů snížili skóre na pouhých 13:14! Po pěti směnách vystřídala na kopci Bečku posila a trenér národního týmu Michal Müller. Do deváté směny ani jeden tým neskóroval. Právě v poslední směně ještě zabrali hosté, aby stáhli dva body, a tím si zařídili větší klid v dohrávce zápasu, kterou Müller naprosto skvěle zakončil strikeoutem a hráči z Kladna se tak mohli radovat z prvního vítězství ve finálové sérii, čímž se ujali vedení.

Pondělí 14. října  Miners – Fulleros 16:11

Na půdě Krče se začínalo jako předchozí týden v 18 hodin pod umělým osvětlením. Teploty se posunuly o 10 stupňů nahoru, díky čemuž se mohli fanoušci soustředit i na hru a ne jen na své klepající se tělo.

Miners jako domácí naskočili do pole v čele s Davidem Jaklinem. Pár hitů a chybek přispělo k dvěma bodům hostů. Velmi podobně přicházeli do boxu i kladenští – single Aleše Nepomuckého stáhl první bod a následný triple Vojtěcha Bečky pomohl k druhému bodu dohrávky. V dalších dvou směnách soupeři Jaklina tvrdě kontaktovali, ale obrana odmítala cokoli pustit. Dohrávka třetí směny přinesla další dva body, které stáhly známé opory týmu – Nepomucký a Bečka. Fulleros opět zatlačili a několika odpaly stáhli tři body, a tak se opět ujali vedení. Jenže ani to jim dlouho nevydrželo. Domácí bušili do balonu jak jen mohli, aby odskočili na rozdíl šesti bodů. Hosté tak museli opět zabrat a po pár odpalech stáhli další dva body. Jenže útok hráčů z Kladna zdaleka nekončil. Single-single-double-single. Takto začala dohrávka páté směny, která přinesla bodů celkem pět, a tím posunula rozdíl na devět. V „šestce“ došlo ke střídání nadhozu, kdy Jaklina vystřídal Bečka, který nezačal vůbec dobře. Několik hitů, wild pitchů (divoké nadhozy) a meta zdarma přineslo hostům čtyři body. To bylo ale vše, co Bečka dovolil. Do konce zápasu totiž šlapaly obě obrany na 200 procent, a tak od šesté směny už žádný bod nebyl k vidění. To znamenalo ale už jen jediné. Pětibodový náskok vydržel Kladeňákům do konce zápasu, který zakončil Nepomucký s Petráčkem. Miners tak vyhráli pohár pro vítěze přeboru mužů regionu severozápad.

Neštěstím zápasu bylo zranění juniora Mikuláše Draxlera, který si při výšlapu na první metě vyhodil koleno a musel být převezen do nemocnice. Vše ale dobře dopadlo, a tak Draxlera čekají „jen“ tři týdny o berlích.

Finálovou sérii regionálního přeboru zvládli Miners na jedničku (Foto: Michaela Čurillová)

Autor: Michaela Čurillová 1. zprávy

  Demolice mostu u Brandýsku uzavře ze soboty na neděli dálnici D7

 2. video

  Jarda Tauber tvoří písně pro sestru kladenské hokejové hvězdy

 3. krimi

  Poznáte pachatele, který v Kladně značně poškodil dveře prodejny?

 4. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Marleyho, chcete ho?

 5. sport

  Legenda legendám: Fanoušci vydražili dresy za téměř 2 miliony korun. Nejdražší byl ten Jágrův!

 6. krimi

  Lidem už otrnulo, stále častěji porušují platná nařízení

 7. zprávy

  Středočeský kraj dostane úvěr na poskytnutí půjček živnostníkům

 8. krimi

  Stavbu v Buštěhradu navštívil zloděj, nakradl nářadí za bezmála čtvrt milionu

 9. pozvánka

  Kladenské dvorky se letos uskuteční, ale jinak, než je znáte

 10. krimi

  Pomozte policii najít pohřešovaného muže, neozval se od Vánoc

 11. zprávy

  Hlasovat v participativním rozpočtu kraje můžete už jen pár dní

 12. krimi

  Neviděli jste modré kolo Ghost? V Kladně bylo ukradeno

 13. info z radnice

  Zástupci města Kladna představili občanům plánované investice

 14. krimi

  V Rozdělově někdo poničil autobusovou zastávku

 15. info z radnice

  Dny města Kladna jsou letos zrušeny, uskuteční se jen malý festival

 16. foto

  Špotáková odstartovala sezonu a na Sletišti zazářila: Celý týden jsem cítila nervozitu

 17. krimi

  O víkendu řešili strážníci v Kladně rušení nočního klidu

 18. pozvánka

  Zámek Nelahozeves zahájí oslavou dětského dnu sérii festivalů

 19. krimi

  Kladenští hasiči zasahovali u tragické nehody, při které zemřel motorkář

 20. pozvánka

  Místo Běhu míru se letos půjde pochod za mír z Hřebče do Lidic