Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Vodárny Dobrovolnické centrum
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Strachcross

Finálovou sérii regionálního přeboru zvládli Miners na jedničku

Sobota, 19. Říjen 2019 09:00

Fulleros de la Habana. Tento tým byl zatím v tomto regionálním přeboru dosud neporažený, a tudíž papírově silnější a předpokládaný vítěz. Jenže, závěrem sezóny narazil hned dvakrát na kladenské Miners, a ti jim předvedli, jak se má baseball hrát.

Finálovou sérii regionálního přeboru zvládli Miners na jedničku (Foto: Michaela Čurillová)

Pondělí 7. října                     Fulleros de la Habana – Miners Kladno 13:16

První finálový zápas se odehrál za mrazivých teplot, které se s postupem času snižovaly víc a víc. Miners i přesto nezačali vůbec špatně. Dva body v první směně po trpělivém přístupu v boxu je dostaly na koně, ovšem ne na dlouho. V dohrávce směny se strhla lavina bodů, když Fulleros po sérii hitů a erroru za tři body stáhly bodů celkem sedm. Dalo by se říct, že bylo dohráno? V žádném případě. Každý baseballista ví, že devět směn je stále dost. Kladenští nevěšeli hlavu a po hluché druhé směně opět začali bodovat. Nejdříve po BB, krádeži dvojky i trojky a passed ballu doběhl Aleš Nepomucký, poté stáhl Patrik Schiefert svým singlem Vojtěcha Bečku. Dohrávka bez bodu a hosté mohli opět na pálku. Do prvního balonu se hned opřel Zdeněk Petráček, který se dostal na druhou metu. Aleš Rak na sebe nenechal dlouho čekat a napodobil Petráčka, když první nadhoz vyslal také do zadního pole. Po metě zdarma, ulejvce a dvou odpalech stáhli muži tři body. Hosté domácí tým opět k ničemu nepustili a vlak s body se ještě víc rozjel. Napomohly k tomu soupeřovy chyby, ale i například double Jakuba Sobotky. Fulleros se po třech směnách opět probudili a po sérii hitů snížili skóre na pouhých 13:14! Po pěti směnách vystřídala na kopci Bečku posila a trenér národního týmu Michal Müller. Do deváté směny ani jeden tým neskóroval. Právě v poslední směně ještě zabrali hosté, aby stáhli dva body, a tím si zařídili větší klid v dohrávce zápasu, kterou Müller naprosto skvěle zakončil strikeoutem a hráči z Kladna se tak mohli radovat z prvního vítězství ve finálové sérii, čímž se ujali vedení.

Pondělí 14. října  Miners – Fulleros 16:11

Na půdě Krče se začínalo jako předchozí týden v 18 hodin pod umělým osvětlením. Teploty se posunuly o 10 stupňů nahoru, díky čemuž se mohli fanoušci soustředit i na hru a ne jen na své klepající se tělo.

Miners jako domácí naskočili do pole v čele s Davidem Jaklinem. Pár hitů a chybek přispělo k dvěma bodům hostů. Velmi podobně přicházeli do boxu i kladenští – single Aleše Nepomuckého stáhl první bod a následný triple Vojtěcha Bečky pomohl k druhému bodu dohrávky. V dalších dvou směnách soupeři Jaklina tvrdě kontaktovali, ale obrana odmítala cokoli pustit. Dohrávka třetí směny přinesla další dva body, které stáhly známé opory týmu – Nepomucký a Bečka. Fulleros opět zatlačili a několika odpaly stáhli tři body, a tak se opět ujali vedení. Jenže ani to jim dlouho nevydrželo. Domácí bušili do balonu jak jen mohli, aby odskočili na rozdíl šesti bodů. Hosté tak museli opět zabrat a po pár odpalech stáhli další dva body. Jenže útok hráčů z Kladna zdaleka nekončil. Single-single-double-single. Takto začala dohrávka páté směny, která přinesla bodů celkem pět, a tím posunula rozdíl na devět. V „šestce“ došlo ke střídání nadhozu, kdy Jaklina vystřídal Bečka, který nezačal vůbec dobře. Několik hitů, wild pitchů (divoké nadhozy) a meta zdarma přineslo hostům čtyři body. To bylo ale vše, co Bečka dovolil. Do konce zápasu totiž šlapaly obě obrany na 200 procent, a tak od šesté směny už žádný bod nebyl k vidění. To znamenalo ale už jen jediné. Pětibodový náskok vydržel Kladeňákům do konce zápasu, který zakončil Nepomucký s Petráčkem. Miners tak vyhráli pohár pro vítěze přeboru mužů regionu severozápad.

Neštěstím zápasu bylo zranění juniora Mikuláše Draxlera, který si při výšlapu na první metě vyhodil koleno a musel být převezen do nemocnice. Vše ale dobře dopadlo, a tak Draxlera čekají „jen“ tři týdny o berlích.

Finálovou sérii regionálního přeboru zvládli Miners na jedničku (Foto: Michaela Čurillová)

Autor: Michaela Čurillová