Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Vodárny Dobrovolnické centrum
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Strachcross

Krajské kolo MISS sestřička vyhrály studentky z kladenské zdravotní školy

Sobota, 19. Říjen 2019 11:00

Ve středu 16. října se v prostorách Oblastní nemocnice Kladno konalo krajské kolo soutěže MISS sestřička 2019. Tohoto kola se zúčastnilo celkem 18 soutěžících, které postoupily jako vítězky kol školních. Byly mezi nimi žákyně a studentky ze škol z Benešova, Berouna, Kladna, Kolína, Mladé Boleslavi a Příbrami.

Krajské kolo MISS sestřička vyhrály studentky z kladenské zdravotní školy (Foto: Václav Vondrovský)

Za doprovodu vyučujících se soutěžilo v pěti hlavních disciplínách, mezi které patřily situační video, během kterého soutěžící prokazovaly úroveň schopností v oblasti komunikace s pacientem, modelové situace, ve kterých se účastnice snažily předvést co nejlepší úroveň péče o pacienta, moderátorské pátrání v osobním životě soutěžících, prezentace na vhodné či nevhodné vnější úpravy zdravotní sestry a jako poslední byla disciplína pro doprovázející pedagogy, kteří se do soutěže zapojili a měli například uhodnout 15 zakrytých předmětů.

Členové poroty, mezi které patřily hlavní sestra Oblastní nemocnice Kladno Lenka Dohnalová, staniční sestra Eva Drahorádová a vrchní sestra chirurgie Dagmar Pudilová pečlivě sledovaly výkony všech soutěžících a nakonec rozhodly o tom, že vítězkami se staly studentky Střední zdravotnické školy a VOŠZ Kladno Eva Školková a Jana Masařová.

Všichni zúčastnění se shodli na tom, že soutěž přinesla žákyním a studentkám mnoho zajímavých zkušeností zejména při plnění jednotlivých disciplín a že měly možnost poznat své budoucí kolegyně, které budou vykonávat sice náročné, ale krásné a potřebné povolání v oblasti zdravotnictví.


Autor: Václav Vondrovský