Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Vodárny Dobrovolnické centrum
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Strachcross

Kladno jako jediné město z České republiky získalo prestižní účast na mezinárodním projektu SPARCS

Pátek, 18. Říjen 2019 07:40

Město Kladno jako jediné z České republiky získalo prestižní účast na mezinárodním projektu, který podporuje účastnická města ve společné vizi zvyšování životního standardu, šetrné energetické politice, zlepšení kvality ovzduší, elektromobilitě a digitalizaci. Pětiletý projekt SPARCS byl zahájen v říjnu 2019 a slučuje celkem 31 partnerských organizací.

Kladno jako jediné město z České republiky získalo prestižní účast na mezinárodním projektu SPARCS (Foto: KL)

 

Projekt poskytne systematickou podporu všem sedmi zúčastněným městům. Ve dvou vedoucích (pilotních) městech projektu – Espoo (Finsko) a Leipzig (SRN) se budou jednotlivé projekty již realizovat, ostatní zapojená města: Maia (Portugalsko), Kifissia (Řecko), Reykjavik (Island), Kladno (Česká republika) a Lviv (Ukrajina) si během pěti let vytvoří vlastní vizi šitou na míru lokálním potřebám.

„Pokud bude naše vize vypracovaná v rámci projektu vyhodnocena jako nejlepší, máme možnost v dalších letech získat prostředky od Evropské unie, které by měly pomoct při jejím uvedení v život,“ uvedl radní pro rozvoj Lukáš Hanes a zároveň dodal: „Konkurence jiných měst zapojených do projektu je velká, ale já věřím, že se nám to díky úzké spolupráci s Michalem Kuzmičem, Tomášem Váchou a dalšími členy týmu z Univerzitního centra energeticky efektivních budov ČVUT (ČVUT UCEEB), podaří.“

„Těší nás, že město má zájem společně s výzkumníky a evropskými partnery hledat inovativní řešení v oblasti lokální energetiky, která přispějí ke kvalitě života obyvatel,“ shodují se členové týmu ČVUT UCEEB.

Název projektu je zkratka anglického Sustainable energy Positive & zero cARbon CommunitieS (pozitivně energeticky udržitelné a bezuhlíkové komunity. Více o projektu se dočtete na stránkách ZDE:.

Kladno jako jediné město z České republiky získalo prestižní účast na mezinárodním projektu SPARCS (Foto: Mgr. Lucie Steinerová)

 Autor: Mgr. Lucie Steinerová