Výstava fotografií Blíž k přírodě SMP Divadlo Lampion Lucie Bílá v Kladně Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
 • SAMK
 • Divadlo Lampion
 • Labyrint

Téměř tisíc diváků a drama. Kanonýři nakonec prohráli na nájezdy

Čtvrtek, 17. Říjen 2019 07:00

Je to smutný konec báječného utkání – dvakrát v něm Kanonýři totiž odskočili o tři branky a zdálo se, že je „po zápase.“Jenže nebylo. Soupeř z Chomutova se poprvé přiblížil na rozdíl jediné branky, podruhé už vyrovnal a v penaltovém rozstřelu rozhodl o vítězství 7:6. A tak největším pozitivem byla atmosféra – na středeční dopolední school game dorazilo 931 diváků, většinou žáků kladenských základních škol.

Téměř tisíc diváků a drama. Kanonýři nakonec prohráli na nájezdy (Foto: KL)

Bohužel výhru domácích neviděli.

„Prohráli jsme si to sami. Vedli jsme 6:3, soupeř ani nevyvíjel velkou aktivitu, aby se ta hra měnila. Zkušený tým to dokáže dohrát s míčkem na hokejce a zápas si pohlídá. My jsme ale vlastními neuvěřitelnými chybami a rozhodováním vrátili soupeře do hry a na góly mu přihráli. My sami mu šance vytvořili, to bylo hrozné,“ zlobil se kouč Kanonýrů Jan Pazdera. „Školáci dneska neseděli na tribunách, protože největšími školáky jsme byli my. Zahráli jsme to jako malé děti.“

Přitom Kanonýři v bouřlivé atmosféře vstoupili do utkání výtečně a až do závěru první třetiny téměř nepustili Chomutov na vlastní polovinu. Energii kromě skvělého publika jim hned zpočátku dodala přesilovka, která po dvou zápasech už měla ustálené a nebezpečné složení (Ahlin, Přívara, Riebauer, Louvar a Ullmann). Sice poprvé zůstala nevyužita, ale krátce po jejím konci se trefil Trofimov. Ten zůstal před hostujícím brankářem neobsazen a po skvělé přihrávce Skuhrovce šlo Kladno do vedení. Nápor pokračoval a góly z něj nejprve vytěžil Ahlin a následně v početní výhodě i Louvar.

Jenže Chomutov dokázal na kladenský gól zareagovat a v polovině zápasu už byl stav „jen“ 4:3. „Neprocházíme dobrým obdobím, ale já na začátku zápasu nemám co klukům vytknout. Dobře se připravili, byli koncentrovaní. Hodně pracovali a snažili se, aby si vytvořili náskok. Pak ale stejnými chybami, o kterých se bavíme pořád, posadíme soupeře na koně a dostaneme ho zpět,“ říkal kouč Pazdera.

Když ve 43. minutě zvyšoval Ullmann na 6:3, kdekdo čekal, že je to ten rozhodující úder, který Chomutov otupí. Publikum bouřilo, nadšený z atmosféry byl i primátor Dan Jiránek, který utkání zaštítil a osobně ho i navštívil. Jenže i on viděl, že se Chomutov z direktu zvedl. Vyrovnal a pak měla deset minut měla obě mužstva na to, aby v základní hrací době rozhodla. Obě k tomu nebyla daleko. Za Kanonýry měli velké příležitosti Stůj (trefil tyčku), Louvar i Riebauer, ovšem chomutovský Vlček v brance zářil.

To ale platí i domácím Lupoměchovi, který lapil hned několik šancí Chomutovských. „Máme spoustu nevyhraných hráčů, což se znovu projevilo, ale tentokrát se to týkalo i těch zkušených, kteří musí za stavu 6:6 zvládnout hru jinak, než co tam předvedli,“ uvedl kouč.

Drama pokračovalo také v prodloužení. Chomutov hrál přesilovku, odvolal brankáře a téměř celé dvě minuty to bylo 5 na 3. Kladno se ubránilo a duel došel do penalt, ve kterých skóroval pouze chomutovský Štěrba.

„Když pominu výsledek, tak projekt School game se povedl. Snad se to líbilo i dětem, padlo hodně branek, ale asi by ta nálada byla veselejší, kdyby se vyhrálo,“ řekl Pazdera.

Další zápas hrají Kanonýři už v sobotu 19. října, kdy doma (tentokrát už v hale BIOS) hostí od 19:00 Start98.


Autor: Robert Sára 1. krimi

  Termosnímkování města odhalí ztráty energie z budov či infrastruktury

 2. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Hauwieho, chcete ho?

 3. foto

  Středočeští celníci se školili na stanicích v Kladně a Benešově

 4. krimi

  Kladenští strážníci už letos vyjeli ke 46 krádežím v obchodních domech

 5. zprávy

  Stehlík a kdo další? O post ředitele Památníku Lidice se uchází pět zájemců

 6. zprávy

  Vedení klubu i města se sešla se zástupci fanklubu. Řešil se stadion, ale i časté otázky na mužstvo

 7. krimi

  Přes dvě promile pod kůží, a stejně sedla za volant

 8. foto

  Vítězka Krajského kola psychologické olympiády je z Kladna

 9. info z radnice

  V péči o nemocnou Kateřinu z Kladna pomůže váha pořízená z Fondu primátora

 10. krimi

  Policie pátrá po vandalovi, který v Kladně rozbil zadní okénko auta

 11. foto

  Na setkání k údolí Týneckého potoka dorazilo více než šest desítek lidí

 12. krimi

  Šoféra v zákazu řízení nachytali v Kladně policisté

 13. pozvánka

  Blíží se další ročník soutěže Regionální potravina, pro zájemce je připraven bezplatný seminář

 14. krimi

  Z kladenské výrobní haly zmizely měděné trubky

 15. pozvánka

  Jarní prázdniny v Zoo Zájezd slibují zajímavé zážitky

 16. zprávy

  Střední Čechy se představily na veletrhu cestovního ruchu

 17. foto

  Libušín bude mít nového praktického lékaře a rekonstruovanou ordinaci

 18. krimi

  Zloděj v Pcherách vykradl stavební buňku. Neviděli jste ho?

 19. zprávy

  Vodovodní přivaděč pod korytem Labe čekají opravy

 20. krimi

  Muž se ženou v Kladně napadli seniora a ukradli mu psa