Mikuláš v Centralu Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
  • Divadlo Lampion
  • Strachcross

Téměř tisíc diváků a drama. Kanonýři nakonec prohráli na nájezdy

Čtvrtek, 17. Říjen 2019 07:00

Je to smutný konec báječného utkání – dvakrát v něm Kanonýři totiž odskočili o tři branky a zdálo se, že je „po zápase.“Jenže nebylo. Soupeř z Chomutova se poprvé přiblížil na rozdíl jediné branky, podruhé už vyrovnal a v penaltovém rozstřelu rozhodl o vítězství 7:6. A tak největším pozitivem byla atmosféra – na středeční dopolední school game dorazilo 931 diváků, většinou žáků kladenských základních škol.

Téměř tisíc diváků a drama. Kanonýři nakonec prohráli na nájezdy (Foto: KL)

Bohužel výhru domácích neviděli.

„Prohráli jsme si to sami. Vedli jsme 6:3, soupeř ani nevyvíjel velkou aktivitu, aby se ta hra měnila. Zkušený tým to dokáže dohrát s míčkem na hokejce a zápas si pohlídá. My jsme ale vlastními neuvěřitelnými chybami a rozhodováním vrátili soupeře do hry a na góly mu přihráli. My sami mu šance vytvořili, to bylo hrozné,“ zlobil se kouč Kanonýrů Jan Pazdera. „Školáci dneska neseděli na tribunách, protože největšími školáky jsme byli my. Zahráli jsme to jako malé děti.“

Přitom Kanonýři v bouřlivé atmosféře vstoupili do utkání výtečně a až do závěru první třetiny téměř nepustili Chomutov na vlastní polovinu. Energii kromě skvělého publika jim hned zpočátku dodala přesilovka, která po dvou zápasech už měla ustálené a nebezpečné složení (Ahlin, Přívara, Riebauer, Louvar a Ullmann). Sice poprvé zůstala nevyužita, ale krátce po jejím konci se trefil Trofimov. Ten zůstal před hostujícím brankářem neobsazen a po skvělé přihrávce Skuhrovce šlo Kladno do vedení. Nápor pokračoval a góly z něj nejprve vytěžil Ahlin a následně v početní výhodě i Louvar.

Jenže Chomutov dokázal na kladenský gól zareagovat a v polovině zápasu už byl stav „jen“ 4:3. „Neprocházíme dobrým obdobím, ale já na začátku zápasu nemám co klukům vytknout. Dobře se připravili, byli koncentrovaní. Hodně pracovali a snažili se, aby si vytvořili náskok. Pak ale stejnými chybami, o kterých se bavíme pořád, posadíme soupeře na koně a dostaneme ho zpět,“ říkal kouč Pazdera.

Když ve 43. minutě zvyšoval Ullmann na 6:3, kdekdo čekal, že je to ten rozhodující úder, který Chomutov otupí. Publikum bouřilo, nadšený z atmosféry byl i primátor Dan Jiránek, který utkání zaštítil a osobně ho i navštívil. Jenže i on viděl, že se Chomutov z direktu zvedl. Vyrovnal a pak měla deset minut měla obě mužstva na to, aby v základní hrací době rozhodla. Obě k tomu nebyla daleko. Za Kanonýry měli velké příležitosti Stůj (trefil tyčku), Louvar i Riebauer, ovšem chomutovský Vlček v brance zářil.

To ale platí i domácím Lupoměchovi, který lapil hned několik šancí Chomutovských. „Máme spoustu nevyhraných hráčů, což se znovu projevilo, ale tentokrát se to týkalo i těch zkušených, kteří musí za stavu 6:6 zvládnout hru jinak, než co tam předvedli,“ uvedl kouč.

Drama pokračovalo také v prodloužení. Chomutov hrál přesilovku, odvolal brankáře a téměř celé dvě minuty to bylo 5 na 3. Kladno se ubránilo a duel došel do penalt, ve kterých skóroval pouze chomutovský Štěrba.

„Když pominu výsledek, tak projekt School game se povedl. Snad se to líbilo i dětem, padlo hodně branek, ale asi by ta nálada byla veselejší, kdyby se vyhrálo,“ řekl Pazdera.

Další zápas hrají Kanonýři už v sobotu 19. října, kdy doma (tentokrát už v hale BIOS) hostí od 19:00 Start98.

5. sport

Kanonýři získali slovenského reprezentanta Šefčíka. Kariéru naopak přerušil Netrefa

6. foto

7. sport

Kanonýry čeká šlágr proti exsuperligovému Znojmu. A kdo z diváků dostane během mače pizzu?