Central soutěž Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • Se Zahradou pro Zahradu
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

Desítky dobrovolníků včetně zástupců města v sobotu uklízely Kladno

Čtvrtek, 17. října 2019 08:00

Sobotní akce s názvem „Ukliďme Kladno“ se vedle desítek dobrovolníků zúčastnili také čelní představitelé města včetně primátora Jiránka. V Kročehlavech, Rozdělově a Vrapicích nashromáždili a svezli celkem pět tun plastových obalů, skleněných lahví, pneumatik i starého nábytku.

Desítky dobrovolníků včetně zástupců města v sobotu uklízely Kladno (Foto: MMK)

Z politicky angažovaných se dobrovolného sobotního úklidu vedle primátora Dana Jiránka zúčastnili také radní Jiří Chvojka, Oldřich Černý, Jan Štraub a Tomáš Kadlec, zastupitelka Anna Gamanová a jednatel společnosti TEPO Robert Pešta.

Všechny, kterým záleží na tom, aby bylo Kladno místem pro kvalitní život, zástupci města poprvé svolali už na jaře. Desítky dobrovolníků se společně vydaly uklidit nepořádek, který se nahromadil na sídlištích, v lesích, parcích nebo na jiných veřejných prostranstvích. Účastníci akce se tehdy dohodli, že podobné setkání na podzim zopakují.

Tak se stalo v sobotu 12. října, kdy se úklidové čety dobrovolníků vydaly sbírat odpadky do Kročehlav, Rozdělova a Vrapic. Celkem nashromáždily a svezly pět tun odpadu.

„Uklízeli jsme les u zastávky Vrapice. Ráno jsme byli jen dva, ale pak přišla ještě jedna slečna z Vrapic a několik lidí z Dubí, takže jsme toho nakonec vytahali dost. Zbytky několika aut, eternit, pohovku… Staleté duby tak nerostou pro dnešek z odpadků,“ komentovala průběh akce v nejodlehlejší části města zastupitelka Anna Gamanová.

Další akce „Ukliďme Kladno“ proběhne na jaře, opět jako součást celorepublikového projektu Ukliďme Česko, a to 4. dubna 2020.


Autor: (jk)