Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Vodárny Dobrovolnické centrum
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Strachcross

Správkyni sportoviště na Kablovce ohrožovali muži s mačetami

Středa, 16. Říjen 2019 08:00

V neděli odpoledne zaměstnal kladenské strážníky i policisty případ nebezpečného vyhrožování, který oznámila správkyně sportovního areálu Kablo Kladno. Když chtěla vykázat muže, kteří neměli na hřišti co pohledávat, vytáhli na ni mačety.

Správkyni sportoviště na Kablovce ohrožovali muži s mačetami (Foto: MP Kladno)

Incident se ve Freyově ulici odehrál v neděli 13. října krátce po patnácté hodině. Správkyně sportoviště chtěla z areálu vykázat čtveřici mužů, kteří tam neměli co pohledávat. Dva z nich ale vytáhli mačety s přibližně třiceticentimetrovými čepelemi a začali ženě vyhrožovat. Ta se spolu se synem raději schovala v bytě a zavolala na pomoc strážníky.

„Operační důstojník na místo ihned vyslal hlídku a zároveň o celé situaci vyrozuměl Policii České republiky. Do pátrání po skupině lidí se zapojil také pracovník městského dohlížecího kamerového systému. Ten zjistil dvě osoby odpovídající popisu stojící u prodejny v Unhošťské ulici,“ uvedla mluvčí strážníků Alena Purkytová.

Když přijeli strážníci na místo, na první pohled se mohlo zdát, že nikdo z přítomných není ozbrojen. Jeden z mužů se ale částečně schovával za nákupním vozíkem a pravou ruku držel svěšenou podél těla. Ukázalo se, že v ní svírá mačetu. Na výzvu strážníků, aby zbraň odložil, muž reagoval slovy: „Neodložím, jen si klidně vystřel, stejně to odskáčeš.“

Jeho kumpán ale vycítil, že bude lepší se strážníky spolupracovat. Uposlechl jejich výzvy a sdělil jim svou totožnost. Stejně tak poté učinil i muž s mačetou, který nakonec zbraň sám odložil. Díky kamerovému systému v obchodě se podařilo zjistit, že když druhý z dvojice viděl přijíždět hlídku strážníků, svou mačetu odhodil do odpadkového koše. Tam ji strážníci skutečně našli. Oba ozbrojené muže si k dalšímu šetření převzali přivolaní policisté.

„Strážci zákona v Unhošťské ulici zadrželi dvě osoby, které se na fotbalovém hřišti dopustily protizákonného jednání. Třicetiletého a dvaatřicetiletého muže převezli na služebnu v Kročehlavech. Zde jim sdělili podezření z přečinu nebezpečné vyhrožování, za což mužům hrozí trest odnětí svobody až na tři roky,“ informovala Listy policejní mluvčí Michaela Nováková.

Správkyni sportoviště na Kablovce ohrožovali muži s mačetami (Foto: MP Kladno)

Autor: (jk)