Central soutěž Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • SAMK
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

Více než 50 kontejnerů v Kladně podporuje děti z Klokánků

Středa, 16. října 2019 08:10

Přes padesát zelených a modrých sběrných charitativních kontejnerů na oděvy, obuv a hračky v Kladně zdobí velký obrázek klokana. Díky němu lidé při odevzdání věcí vědí, že podporují děti a mladé lidi do jednadvaceti let žijící v pobytových zařízeních Klokánek.

Ilustrační foto: KL

Klokánky po celé zemi provozuje Fond ohrožených dětí. Pracují s týranými a jinak ohroženými dětmi už v 15 zařízeních v republice s celkovou kapacitou 322 dětí. Finance na jejich provoz jsou stále nedostačující, proto se projekt KlokTex.cz, který zmíněné kontejnery obhospodařuje, zavázal přispět z každého vytříděného kilogramu jednou korunou na transparentní účet fondu.

Jak organizátoři projektu doufají, v letošním roce dosáhne částka vybraná v celé České republice jednoho milionu korun. Jen v Kladně se za dobu existence projektu odevzdalo 90 tisíc použitelných kilogramů, tedy přibližně 10 procent celkového objemu podpory Klokánků. Přispívat tak může každý za pomoci správného třídění.

„Využít lze jen oděvy, textil, spárovanou obuv, hračky, kabelky a další věci v dobrém stavu, čisté, nejlépe v igelitových pytlích. Poškozený, znečištěný a vlhký materiál bohužel musí putovat na skládku, což namísto zisku finančních prostředků přináší další náklady,“ upozorňuje Pavlína Klementová z projektu KlokTex.cz a dodává: „Naštěstí se osvěta v tomto ohledu zlepšuje. Přestože se jedna koruna z kilogramu může zdát málo, naložená dodávka odjíždí z Kladna dvakrát týdně a za to Kladeňákům patří velký dík.“

Další informace o KlokTex. naleznou zájemci na sociálních sítích projektu. Jejich prostřednictvím je navíc možné navrhnout zlepšení a umístění nových sběrných kontejnerů. Veřejnost se také dozví, komu projekt v poslední době konkrétně pomohl.

Autor: (jk)