Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Vodárny Dobrovolnické centrum
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Strachcross

Společně v Kladně: Rozhodněte, které projekty se budou realizovat

Středa, 16. Říjen 2019 07:40

Hlasování o projektech rozvoje z pera veřejnosti bylo spuštěno. Prohlédněte si návrhy samotných občanů, jak zlepšit veřejná prostranství v Kladně. Město na projekt participativního rozpočtu „Společně v Kladně“ vyčlenilo tři miliony korun. Občané Kladna sami v říjnovém hlasování rozhodnou, za které návrhy se peníze utratí.

Společně v Kladně: Rozhodněte, které projekty se budou realizovat (Foto: KL)

Do hlasování v rámci projektu „Společně v Kladně“ jde celkem 32 návrhů veřejnosti, které lze opravdu uskutečnit. Lidé se s nimi mohou seznámit ZDE:

Do premiérového projektu „Společně v Kladně“, založeného na principu takzvaného participativního rozpočtu, adresovali občané Kladna celkem 46 vizí, jak vylepšit veřejný prostor a komunitní život ve městě. Zhruba třetina z nich však nebyla realizovatelná. „Některé projekty jsou navrženy na pozemku, který není v majetku města, realizace jiných zase není v kompetenci města. Další není možné uskutečnit kvůli inženýrským sítím, které navrženou lokalitou procházejí, nebo přesahují daný finanční rámec 500 tisíc korun či nesplňují jiné podmínky realizace,“ vysvětluje koordinátorka projektu „Společně v Kladně“ Michaela Müllerová.

Všechny občanské návrhy určené pro hlasování jsou vystavené v nákupním centru Central. Samotné hlasování se uskuteční od 15. do 31. října na webových stránkách www.spolecnevkladne.cz. Občané Kladna, kteří nemají doma přístup na internet, mohou zajít do Městského informačního centra na kladenské pěší zóně, kde jim s hlasováním pomohou. Stejnou možnost mají i u koordinátorky projektu a na městských úřadovnách ve Švermově a Vrapicích.

„V září proběhlo veřejné setkání, kde byly jednotlivé projekty za účasti autorů představeny a od 15. října můžete svým hlasem rozhodnout,“ řekl primátor Kladna Dan Jiránek a dodal: „Záleží jen na vás, které z návrhů se uskuteční. Návrhy, které získají nejvíce hlasů, se budou realizovat v tomto a příštím roce.“

Autor: Lucie Steinerová