Teplárna Kladno Central Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno Jaroš
  • SAMK
  • Divadlo
  • Labyrint Kladno

FOTO: Kladenští kufroběžci letos vyběhli už poosmadvacáté

Úterý, 15. října 2019 07:50

Milovníci recese a fanoušci fiktivního českého génia se v neděli sešli na startu už 28. ročníku nejstaršího kuforběžeckého závodu. Ten tradičně začínal u rozcestí Na Cimrmanském v Kladně-Rozdělově. A právě sem dorazilo na osm desítek nadšených účastníků.

Foto: KL

Na startovní čáru v Rozdělově Na Cimrmanském se v neděli 13. října postavilo devětasedmdesát závodníků všech věkových kategorií. Vydali se už poosmadvacáté na kufroběžecký závod Járy Cimrmana, který je oblíbenou recesistickou zábavou nejen místních.

Kufroběžci se i letos těšili slunečnému počasí. Nebylo tomu tak ale vždy. „Zajímavý byl hned první ročník, kdy na rozdíl od dnešního slunečného dne pršelo a odpoledne začalo sněžit. Napadlo 10 centimetrů mokrého sněhu. Na startu se tehdy sešla desítka závodníků. Zrušili jsme krátkou trasu a já jsem jel před závodníky na kole a nohou jsem ryl šipky do sněhu, protože veškeré další značení zapadalo,“ zavzpomínal na začátky cimrmanského běhu jeden z organizátorů Pavel Kratina. „Byli bychom rádi, kdyby zase někdy sněžilo, abychom si připomněli vůbec první ročník našeho závodu,“ dodal s úsměvem.

Na atmosféru osmadvacátého ročníku kurfoběžeckého závodu se můžete podívat v naší fotogalerii.


Autor: (kh)