Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Vodárny Dobrovolnické centrum
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Strachcross

Kladenští strážníci se o víkendu potýkali s vandaly i rušením nočního klidu

Úterý, 15. Říjen 2019 08:30

Vandalové, osoby v pátrání, rušení nočního klidu – to vše zaměstnalo strážníky během uplynulého víkendu. Některé případy řešili na místě pokutou, jiné předali k dořešení státní policii.

Foto: MP Kladno

Prvního vandala zaznamenal operátor městského dohlížecího kamerového systému v ulici generála Klapálka. Mladíkovi se zalíbilo jedno ze sdílených kol, které si nesl v ruce. Pak ale jeho pozornost upoutalo přechodné dopravní značení. Kolo tedy odhodil do křoví vedle autobusové zastávky a ze stojanu vytáhl dopravní značku, kterou po chvilce přehodil přes plot Dvořákových sadů. To už ale přijeli na místo strážníci. Muž musel kolo i značku vrátit zpět na svá místa. Jeho počínání hlídka vyřešila v příkazním řízení pokutou.

Druhému výtečníkovi zkřížila cestu z restaurace závora pěší zóny v centru města. Tu ohnul tak, že druhý den ráno musel technik závoru o značný kus zkrátit, aby bylo možné usadit jí zpět. Vzhledem k tomu, že cizinec způsobil škodu na cizím majetku, byl předán do rukou přivolané hlídky Policie České republiky.

Tam skončily také dvě osoby, které byly v hledáčku policie. První z nich hlídka strážníků zjistila v ulici Holandská. Muž, který řídil taxík, odpovídal popisu osoby hledané Policií České republiky. Proto strážníci muže vyzvali k prokázání totožnosti. Po předložení dokladů se podezření potvrdilo a muž skončil v rukou policie. Druhou osobu, po které bylo vyhlášeno pátrání, pak zadržela hlídka strážníků v ulici Zádušní. I tento muž pak putoval na služebnu policie.

V sobotu krátce po půlnoci oznámili občané, že v ulici Sevastopolská se zdržuje skupina osob, která svým chováním ruší noční klid. Z vozidla, vedle kterého muži stáli, vyhrávala hlasitě hudba a muži i před strážníky vesele popíjeli alkohol a s hlídkou, která přijela na místo, nechtěli vůbec komunikovat. Poté, co se jeden muž z dvojice s nadávkami snažil z místa odejít a skončil s pouty na rukou, druhý najednou začal se strážníky spolupracovat a předložil k ověření své totožnosti pas. Jeho jednání hlídka předala k dalšímu šetření správnímu orgánu, druhý putoval ke zjištění totožnosti na Policii České republiky. Celou cestu služebním vozem strážníky urážel dosti jadrnými výrazy. Po zjištění jeho totožnosti, i jeho přestupkové jednání bude řešit správní orgán.

Autor: (Alena Purkytová)