Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Vodárny Dobrovolnické centrum
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Strachcross

Obyvatelé Libušína si stěžují na hluk ze střelnic, jedna z nich možná skončí

Úterý, 15. Říjen 2019 08:10

Jako na bitevním poli si někdy připadají obyvatelé Libušína, kterým znepříjemňuje život hluk ze tří střelnic v jejich sousedství. Alespoň jedné se teď ale možná zbaví. Na konci října provozovateli vyprší nájemní smlouva a zastupitelstvo obce bude hlasovat o jejím prodloužení.

Foto: KL

Hluk z trojice střelnic obtěžuje obyvatele Libušína na Kladensku už pětadvacet let. Za dva týdny se jim možná alespoň částečně uleví. Zastupitelé budou hlasovat o osudu Janovky – nejproblematičtější ze střelnic. Pozemky, na nichž střelnici provozuje klub Combat Kladno, vykoupil Libušín před dvěma roky s cílem provoz ukončit. To se teď možná konečně povede, protože střelcům na konci října vyprší nájemní smlouva.

Zastupitelé budou na mimořádném zasedání ve středu 23. října rozhodovat o osudu střelnice i na základě názorů zhruba dvou set obyvatel, kteří svůj nesouhlas s provozem střelnice v celku jasně vyjádřili minulé pondělí na setkání s vedením města. Krom nesnesitelného hluku lidem vadí také nebezpečí, jaké s sebou střelnice přináší.

Kulky jim podle jejich slov doslova sviští nad hlavami – nejbližší domy jsou od střelnice vzdálené pouhých 200 metrů. V minulosti dokonce někteří lidé našli v rámech svých oken nebo v zastřešení bazénů zaryté kulky. Nikdy se jim ale nepodařilo prokázat, že pocházejí právě ze střelnice.

Její provozovatelé se také opírají o v minulosti provedené hygienické kontroly měření hlučnosti, v nichž ani jednou nebyly hlukové limity překročeny. Předseda klubu Combat Kladno Zbyněk Ledvinka by nájemní smlouvu rád prodloužil o další tři roky. Plánuje vybudovat izolované střelecké buňky a omezit četnost cvičných střeleb zásahové jednotky policie. Po třech letech by prý klub smlouvu sám ukončil z důvodu další plánované výstavby rodinných domů v blízkosti střelnice.

Místní mu ale nevěří. Prý už podobné sliby v minulosti slyšeli mnohokrát. Jedinou jistotou by bylo, pokud by se zastupitelé vyjádřili pro neprodloužení nájemní smlouvy. V takovém případě by místo střelnice mohlo vzniknout třeba zázemí pro sběrný dvůr.


Autor: (jk)