Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Vodárny Dobrovolnické centrum
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Strachcross

Psí útulek Bouchalka představuje Karlíka, chcete ho?

Úterý, 15. Říjen 2019 08:20

Kladenské listy ve spolupráci s dobrovolníky starajícími se o psí útulek Bouchalka připravily pro své čtenáře seriál, ve kterém každý den představí jednoho „hafana“. Můžete si ho adoptovat, nebo jen vyvenčit. Dnešním hrdinou je pejsek Karlík.

Psí útulek Bouchalka představuje Karlíka, chcete ho? (Foto: Psí útulek Bouchalka)

Karlík je překrásný čtyřletý a dokonale stavěný Americký staffordširský teriér. Na první pohled výstavní pes. Je to divočák, má ohromnou sílu a výdrž. Potřebuje opravdu hodně pohybu, zábavy a práce. Nějaký sport je u něj základ, jinak to nepůjde. Pokud je unavený a spokojený, je to super pes, do kterého se milovník bullů během pár dní bezmezně zamiluje. Navíc Karlík dělá jednu velkou chybu, „bere úplatky“. Tedy se dát hezky motivovat a učit. Pouze to chce člověka, který rozumí nárokům bull plemen. Pokud se i vykastruje a začne se s ním aktivně makat, bude z něj úplný „božan“.

Venku na procházce je to nevšímavý a někdy i přátelský hafík, ale ve svém prostředí je to velmi dobrý hlídač. Odhodlaný, neústupný a neporazitelný. Když má svou funkci a hlídá, vypadá a cítí se jak Barbar Conan. Položil by svůj život, kdyby to bylo k ochraně jeho majetku a rodiny.

Ke svému člověku si musí najít tu správnou cestou, při dobrém, spravedlivém a pevném vedení. Není to žádný extra mazlík ani extra zabiják, jen potřebuje ve svém životě autoritu a jistotu, že jeho majitel ví, co chce.

Je to prostě jen velmi silný a aktivní pes, který potřebuje něco dělat:

1) Hlídat – to je prostě jeho přirozenost

2) Sportovat – ať již půjde o bull sporty nebo bude s pánem běhat u kola

Vhodný ideálně na dobře zabezpečený velký pozemek či zahradu. Umí fungovat i v bytě, ale je těžší ho tam zabavit. Pro svou povahu není vhodný ke starším lidem či dětem. Bohužel ani k jiným zvířatům nebo psům, vůči nim je velmi agresivní.

V případě zájmu o pejska pište na email utulek-bouchalka-dobrovolnici@email.cz. Rádi vám sdělíme naše zážitky z venčení a vše, co o něm víme. Poradíme s adopcí i prvními dny v novém domově. Případně kontaktujte přímo útulek, který řeší zájemce a dotazy pouze osobně, nebo telefonicky.

Odkaz na celé album pejska najdete ZDE:

PSÍ ÚTULEK BOUCHALKANa Bouchalce 398, Buštěhrad, 273 43

Telefon: 739 433 776 (10:00 – 16:00) E-mail: psiutulekbouchalka@seznam.cz

Autor: Zdenka Fürst