Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Florbalisty ve středu požene osm stovek školáků. Je to výjimečná akce, říká šéf Kanonýrů

Úterý, 15. října 2019 08:00

Bude to výjimečný zápas, a to nejen proto, že se hraje ve všední den dopoledne. Výjimečná bude i návštěva – víc než osm stovek žáků základních škol, kteří podpoří kladenské Kanonýry v jejich středečním souboji s Chomutovem (10:00, Kladenská sportovní hala SAMK). „Je to další z akcí, při které chceme propojovat Kanonýry s městem Kladnem. Jsme jeho hrdými reprezentanty a chceme tu hrdost probudit i v dětech, které na náš zápas dorazí,“ říká předseda florbalového oddílu Kanonýrů Zdeněk Jirák o středečním School game, jak se utkání jmenuje. To se koná pod záštitou kladenského primátora Dana Jiránka a za významné podpory Statutárního města Kladna a městské společnosti TEPO.

Předseda florbalového oddílu Kanonýrů Zdeněk Jirák

Jak moc se na duel těšíte?

Moc. Dává nám totiž příležitost pozvat do hlediště žáky ze základních škol, se kterými úzce spolupracujeme. Snažíme se s nimi propojovat florbal jako oblíbený školní kroužek s vážnou sportovní aktivitou a ještě víc jim přiblížit krásu našeho sportu. Toto utkání je pak pro nás vyvrcholením úspěšného období náborů, které intenzivně probíhaly pod vedením našeho nového šéftrenéra mládeže Martina Czeczinkara. Ten je, mnohem víc než tomu bylo v minulosti, v kontaktu s vedením škol a snaží se vytvářet silná partnerství mezi Kanonýry a kladenskými základními školami. School game je proto v tomto ohledu velmi důležitý.

Kdekdo by mohl přitom říct, že žáci ocení hlavně to, že se na dvě tři hodiny „ulejí“ ze školy…

… ale smysl je mnohem hlubší. Uvidí, že se mohou florbalu věnovat jako plnohodnotnému sportu, ne jen kroužku ve škole. Zblízka spatří téměř poloprofesionální sport se spoustou kvalitních hráčů z Česka i ze zahraničí. Uvidí ho na mnohem vyšší úrovni. Věříme, že nám proti silnému Chomutovu vytvoří bouřlivé prostředí, že je florbal nadchne a přijdou si ho třeba osobně vyzkoušet, ale taky se na tribuně v nich probudí hrdost k městu jako takovému.

Zároveň je takový zápas i určitou ukázkou profesionality pro partnery, že?

Ano. Pro nás je to ale hlavně další z akcí, kterou chceme propojovat Kanonýry s naším městem. Už na začátku sezony jsme měli utkání, které bylo součástí Dnů města Kladna. O měsíc později přicházíme s projektem podobného rozsahu a už teď víme, že bychom podobných akcí chtěli během roku uskutečnit více. Je mi ctí a rád bych za to poděkoval, že School game znovu – stejně jako zahajovací zápas – proběhne pod záštitou pana primátora a tedy i Města Kladna. Druhým hlavním partnerem je pak městská společnost TEPO. Jejich podpora je pro nás obzvlášť v tomto utkání důležitá, protože budeme zcela výjimečně pokládat speciální povrch. Nebudeme hrát na parketách, navíc se postaví i přídavná tribuna, díky které bychom měli dosáhnout výrazně vyšší návštěvnosti, než která je běžná na duelech v hale BIOS.

Zmínil jste společnost TEPO, ta je dlouhodobým partnerem Kanonýrů.

Ano, je naším novým důležitým partnerem. Jedná se o městskou společnost, pro které je v partnerství důležité propojení sportu a mladých lidí z našeho města. My se díky jejich dlouhodobé podpoře můžeme ještě hlouběji věnovat rozvoji mladých sportovců. Můžeme investovat do dalších trenérů, kteří nám budou pomáhat. A tuto spolupráci symbolicky zahajujeme u příležitosti School game.

Tato sezona je ale ještě v něčem výjimečná – toužíte po postupu do superligy, nejvyšší soutěže. Ročník jste označili za restart. Jak jste zatím s jeho průběhem spokojen?

Spokojeni jsme a to mluvím za celé vedení. Převážná část věcí se povedla, dokonce mnohem lépe než jsme očekávali na začátku. Sami k sobě jsme ale kritičtí a našli bychom spoustu dílčích věcí, u kterých bychom si přáli, aby dopadly lépe. Jsou však pro nás hnacím motorem pracovat dál. Zajíci se ovšem budou počítat až po honu a my teprve teď s tím honem zajíců začínáme. Avšak s fází, ve které jsme, panuje spokojenost.

Autor: Robert Sára