Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Dr. Klaun v kladenské nemocnici rozesmál stovky dětí

Pondělí, 14. října 2019 08:20

Říká se, že smích léčí, a u nemocných to platí dvojnásob. Děti v kladenské nemocnici proto pravidelně navštěvují klauni z neziskové organizace Chance 4 Children, kteří zpestřují léčebný proces terapií smíchem.

Dr. Klaun v kladenské nemocnici rozesmál stovky dětí (Foto: Dr. Klaun)

V charitativním projektu Dr. Klaun, který se těší podpoře společnosti Kaufland, klauni za poslední rok uskutečnili celkem 401 návštěv a rozesmáli na 15 tisíc děti v devíti nemocnicích po celé republice – Oblastní nemocnici Kladno nevyjímaje. V ní také krom pravidelných návštěv Dr. Klauna probíhá speciální arte terapeutický projekt „Pohádky k dočmárání“, kdy autorka osobně předčítá pohádky a děti kreslí.

Léčba smíchem dovoluje hospitalizovaným dětem zapomenout na jejich trápení a cizí nemocniční prostředí, ve kterém se ocitly, a napomáhá přirozeným uzdravujícím procesům. Je vědecky prokázáno, že smích pozitivně ovlivňuje imunitní systém, uvolňuje skryté uzdravující síly a posiluje chuť k životu.

„Speciálně vyškolení klauni pravidelně navštěvují vybraná dětská oddělení v nemocnicích, kde tráví na pokojích čas s dětmi a každému věnují individuální pozornost. Společně kouzlí, tančí, hrají hry či z balónků tvoří zvířátka.Velmi nás těší, že malým pacientům tímto způsobem pomáháme lépe zvládnout pobyt v nemocnici,“ vysvětluje smysl projektu Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti Kaufland ČR.

Tým Dr. Klauna tvoří profesionálové, kteří prošli odbornou přípravou a tréninkem zaměřeným na empatii a improvizaci, aby dětem usnadňovali jejich náročný pobyt v nemocnici. Zábavné programy projektu se staly už nedílnou součástí psychologicko-sociální péče o mladé pacienty vybraných nemocnic.

„Díky velkorysé podpoře společnosti Kaufland můžeme projekt Dr. Klaun dlouhodobě realizovat celkem v devíti nemocnicích po celé republice. Při každé návštěvě nemocnice navštívíme dvě až tři dětská oddělení,“ dodává zakladatel organizace Chance 4 Children Manfred Franke.

Kaufland podporuje projekt Dr. Klaun už rok a půl. Během této doby věnoval organizaci Chance 4 Children nejen finanční podporu ve výši dvou a půl milionu korun, ale také speciální „klaunské“ auto, které organizaci ulehčuje cestu za dětskými pacienty.


Autor: (jk)