Ztráta pro Kanonýry. V Brně vyhráli až v prodloužení

Neděle, 13. října 2019 09:00

Je z toho vítězství, byť ne za tři body, jak by si Kanonýři přáli. V těžkém boji proti Sokolu Brno totiž urvali výhru až přesilovkovým gólem Joela Ahlina v prodloužení, a tak domů vezou dva body. Téměř dvě třetiny bylo přitom Kladno lepším týmem, hrálo víc na míčku, kontrolovalo dění a ještě v samotném závěru třetí třetiny mělo přesilovku, ze které mohlo v řádné hrací době rozhodnout. I tak je vydřená výhra 5:4 v prodloužení slušným rozjezdem anglického týdne, který pokračuje středečním School Game proti Chomutovu (10:00, hala SAMK) a vyvrcholí příští sobotu proti Startu98 (19:00, hala BIOS).
Ztráta pro Kanonýry. V Brně vyhráli až v prodloužení (Foto: Kanonýři Kladno)

Chtěli jsme vyhrát za tři body, takže to budeme brát jako ztrátu. V sestavě nám chyběli Svačinka a Riebauer, což jsou zkušení hráči, kteří by určitě zvedli přesilovky i hru 5 na 5. V té naši mladí nedokázali hrát trpělivě, což se ukázalo jako klíčové. Ale my si potřebujeme těmito situacemi projít, aby nás to poučilo a připravilo do play off,“ říkal po utkání kouč Kanonýrů Jan Pazdera.

Začátek se přitom vydařil – Janda už ve druhé minutě poslal Kanonýry do vedení, a byť domácí záhy vyrovnali, tak v osmé minutě znovu druhý kladenský útok udeřil. Hosté se dál drželi na polovině domácích, jenže z jejich tlaku nebylo nic, naopak v 15. minutě poprvé do hry zasáhl třetí brněnský útok a z nenápadné střely „Gulliveři“ podruhé vyrovnali. O čtyři minuty později se prosadila i elitní domácí lajna, na kterou se Kanonýři hodně připravovali, a Brno šlo poprvé do vedení.

„V první třetině se hrálo ve vysokém tempu, bylo to nahoru dolů. Bohužel jsme na to nedokázali zareagovat a přizpůsobili se hře soupeře. Navíc tady byla výborná atmosféra. My tomu všemu podlehli a Brno bylo do té otevřené obrany mnohem lepší než my. Dokázali dávat góly, zvlášť když jsme nezvládali bránit náš předbrankový prostor,“ popisoval Pazdera.

Až druhá třetina přinesla změnu hry, byť přetahovaná pokračovala. Nejdřív srovnal Trofimov, jenže za 15 vteřin znovu domácí vedli, když se trefil Foret. Pak Kladno hrálo přesilovku, ve které měl dvě obrovské příležitosti Janda, ovšem vyrovnat se povedlo až v 38. minutě střelou od mantinelu Skuhrovcovi. A stav 4:4 nakonec i přes dvě početní výhody vydržel až do prodloužení.

„Když už jsme hru začali víc kontrolovat, tak nám trvalo, než jsme byli důraznější, důslednější. Přesto tam bylo dost brankových příležitostí, které jsme zahodili. Rozhodla naše nepřipravenost na ty pozice, k tomu se přidaly naše neproduktivní přesilovky, ve kterých jsme nastřelili dvě tyče,“ říkal Pazdera.

Branky a asistence: 3. Házy (Videman), 15. Novák (Kvapil), 19. Ulman (Bouška), 28. Foret (Videman) – 2. Janda, 8. Louvar (Janda), 28. Trofimov (Ahlin), 38. Skuhrovec, 61. Ahlin (Přívara).

Rozhodčí: Müller, Novosad

Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1

Zásahy brankářů: Krupa 17 – Lupoměch 20

Třetiny: 3:2, 1:2, 0:0 – 0:1

Diváků: 212.

Sestava Kladna: Lupoměch (Blaha) – Stůj, Ahlin, Sachr, Přívara, Novák, Skuhrovec – Pfaur, Ullmann, Pixa – Louvar, Teslík, Janda – Trofimov, Netrefa, Andersson – Sedláček, Grebenšikov.

Autor: Robert Sára