Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • SAMK
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

Stalo se na Kladensku

Pondělí, 7. října 2019 07:40

Příchod října byl na Kladensku nebývale plodný na trestné činy, kuriozity či nešťastné náhody – od ukradených plynových kotlů z novostaveb ve Hřebči po překopnutý optický kabel na staveništi obchvatu Slaného.

Ilustrační foto: KL

Škodu za bezmála 120 tisíc korun napáchal dosud neznámý zloděj, který v Hřebči v noci z 30. září na 1. října vypáčil okna u tří novostaveb, vnikl dovnitř a v každém z domů demontoval připevněné plynové kotle, se kterými následně zmizel neznámo kam.

Ještě větší pohroma vznikla 1. října odpoledne na stavbě obchvatu Slaného, kde pravděpodobně jeden z dělníků při bagrování odvodňovací strouhy překopl tři svazky optických kabelů vedoucích do Zlonic, čímž vznikla škoda za 200 tisíc korun.

O den dříve se do vozidla odstaveného na lesní cestě u obce Libušín Důl vloupal neznámý zloděj, který po rozbití pravého bočního okénka z auta odcizil rádio a ze zavazadlového prostoru si přibalil na cestu dvacet džusů. V obchodním domě v Kleinerově ulici v Kladně zase chmaták ukradl čokolády za bezmála tři tisíce korun.

V noci na 2. října někdo u dálnice D7 na 33. kilometru odštípl zámky, kterými byly zajištěné dvě elektrocentrály. Jejich odcizením způsobil zloděj škodu za 30 tisíc korun.

Na dálnici D6 měla štěstí v neštěstí řidička, která na 27. kilometru ve směru na Prahu 3. října v půl sedmé ráno srazila srnku. Zvíře jí do cesty vběhlo z pravé strany a žena už nestačila reagovat. Při srážce naštěstí neutrpěla žádná zranění, pouze bude muset nechat vyměnit poškozené světlo, nárazník a blatník. Vyplašená srna střet přežila a utekla. 

Autor: (jk)