Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • SAMK
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

15:1! Kanonýři doma zničili Petrovice, Ullmann dal hattrick

Neděle, 6. října 2019 09:00

Zaváhání z minulého týdne z Českých Budějovic chtěli doma odčinit vysokým vítězstvím a povedlo se to ve velkém stylu! Florbalisté Kladna zničili v domácím prostředí Petrovice 15:1 a potvrdili, že jsou se 44 brankami nejofenzivnějším týmem v 1. lize. Hattrickem i proměněným nájezdem se blýskl kapitán Filip Ullmann, hned čtyři hráči dali svůj premiérový gól a kouč Pazdera protočil na ploše všech 18 hráčů.

Foto: KL

Chtěli jsme napravit prohru z minulého kola a znovu se dostat na vítěznou vlnu. Snažili jsme se dobře napadat, což se nám dařilo a velmi brzy jsme soupeře zlomili. Pak už ten zápas byl jen o nás, a i když se nám motivace potom hledala těžko, tak jsme předvedli velmi dobrý výkon,“ hodnotil utkání trenér Kanonýrů Jan Pazdera.

Jak už naznačil, Kladno začalo před výtečnou návštěvou tlakem, z čehož vytěžil rychlé první dva góly ruský útočník Aleksander Trofimov. A jak se později ukázalo, tak ten druhý ze šesté minuty byl rázem i vítězný. Do konce první třetiny přidali Kanonýři ještě dvě branky. V další fázi utkání Kanonýři dominovali, drželi balonek, kontrolovali hru, jak po nich kouč chtěl. Po 40 minutách vedli už 10:1 a první gól ve svém prvním utkání vstřelil i druhý z ruských útočníků, Sergej Grebenšikov. „Sergej v úterý vystoupil z letadla a dnes nasázel dva góly. A důležité branky dal i Aleksander, který je s námi delší dobu. Tolik se mu nedařilo, dostával se do křeče, a když vstřelil dnes gól, měl z toho celý tým radost, že to z něj spadne,“ přiznává trenér Pazdera.

Premiérovou trefu v sezoně ale zaznamenal i zkušený Joel Ahlin, kterého následně kabina vyhlásila nejlepším hráčem utkání, poprvé skóroval také Lukáš Sedláček, který hrál teprve druhé utkání v tomto ročníku. „Lukáš se k nám připojil později z B-týmu, dokázal se ale velmi dobře aklimatizovat. Dostal prostor, který využil. A byla jen otázka času, kdy ten gól dal. Mám z toho radost,“ uvedl trenér.

Příští utkání hrají Kanonýři v sobotu 12. října na půdě brněnského Sokola I.

Branky a asistence: 3. Trofimov (Andersson), 7. Trofimov (Ahlin), 18. Janda (Skuhrovec), 20. Pixa (Pfaur), 24. Ahlin (Svačinka), 27. Ahlin (Svačinka), 33. Sedláček (Netrefa), 35. Ullmann, 37. Grebenšikov (Svačinka), 40. Ullmann (Trofimov), 42. Janda (Louvar), 45. Ullmann (Sedláček), 47. Skuhrovec (Janda), 55. Grebenšikov (Sedláček), 59. Skuhrovec (Trofimov) – 23. Zbořil (Skácel). Rozhodčí: Kostinek, Reichelt. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Zásahy brankářů: Lupoměch 12 – Blakala 22. Třetiny: 4:0, 6:1, 5:0. Diváků: 256.

Sestava Kladna: Lupoměch (Blaha) – Svačinka, Ahlin, Sachr, Přívara, Skuhrovec, Stůj – Pfaur, Ullmann, Pixa – Louvar, Riebauer, Janda – Trofimov, Teslík, Andersson – Netrefa, Sedláček, Grebenšikov.


Autor: Robert Sára