• Nad Kladnem
  • SOU a SOŠ Kladno

Fotbalisté Kladna uspěli v Rakovníku! Výhru trefil v závěru žolík Bagou

Neděle, 6. října 2019 11:00

Kladno předvedlo v sobotu na trávníku nedalekého Rakovníka obrat a po porážce z minulého kola zapsalo vítězství 2:1! Vyrovnávací branku obstaral Marek Tóth a o vítězi rozhodl střídající Antonie Feriole Bagou. Kladeňáci jsou po devíti odehraných zápasech na pátém místě tabulky.

Ilustrační foto: KL

„Bylo to těžké utkání – malé hřiště a po dešti těžký terén. Rakovník je navíc nepříjemný a hodně bojovný soupeř,“ tušil kladenský trenér Jan Pejša už před zápasem, že jeho svěřence nečeká nic snadného. Kladeňáci přesto vstoupili do zápasu dobře, ale v hlavách jim asi muselo rezonovat několik porážek z aktuální sezony. SK totiž bylo v první půli opět hodně aktivní, jen se znovu nedokázalo prosadit. „První poločas byl z naší strany slušný, bohužel bez brankového vyjádření. Ve druhém poločase jsme trochu vypadli z tempa a Rakovník šel do vedení,“ komentoval Pejša.

Po řadě neproměněných šancí hostí se totiž domácí dostali v 52. minutě do vedení. Skóre otevřel Petr Kučera. Vedení Rakovníka však nemělo dlouhého trvání, Kladno přišlo s pádnou odpovědí. Hned po minutě hry totiž srovnal stav zápasu Marek Tóth. Když už to pak vypadalo, že se hráči můžou pomalu připravovat na penalty, vytasil se hostující trenér s vydařeným tahem. Na trávník poslal nedávnou posilu Antonie Feriole Bagoua a ten se už po minutě hry radoval z gólu! V tu chvíli už běžela 87. minuta, a tak už domácí nenašli dostatek sil na odpověď. „Franta si dokáže najít místo ve vápně a být tam nebezpečný,“ chválil kladenský trenér Bagoua, který už zapsal druhou pozdní branku v sezoně.

Za Kladno znovu naskočil v základu také Tomáš Nosek, který byl po Bagouovi poslední posilou SK v letním přestupovém období. Odehrál celkem 71 minut a znovu pomohl defenzivně hostí dobrým výkonem. „Tomáš Nosek je kvalita, proto jsme ho sem brali,“ komentoval Pejša, který mohl být po sobotním těžkém duelu spokojený. „Každé vítězství se počítá, tohle se navíc nerodilo vůbec lehce. Určitě je to ku prospěchu.“

Kladno je tak nyní s 15 body na pátém místě tabulky Fortuna Divize B. Příští sobotu Kladeňáci na svém trávníku přivítají Český Brod, s nímž se utkají tradičně od 10:15.

TJ Tatran Rakovník – SK Kladno 1:2

Branky: 52. Kučera – 54. Tóth, 87. Bagou. Rozhodčí: Duda – Pálek, Langmajer, Havránek. Diváci: 100.

TJ Tatran Rakovník: Kabele – Bredler, Nesládek, Kučera, Stojka (75. Černý), Hrobník, Junek, Omovie, Vecka (C), Borák, Hradecký.

SK Kladno: Tesař – Hanzlík, Holub (C), Pospíšil, Stříška, J. Růžička, Nosek (71. Richter), Javorek, Procházka (90. Dejčmar), Kalina, Tóth (86. Bagou).

Autor: (fa)

1. pozvánka

Zítra zahájí Kladenský zámek druhou část výstavy: Jiří Hanke- 50 let s fotografií

2. krimi

Strážníci v Kladně nalezli ukradené auto z Prahy, policie hledá svědky

3. krimi

Kladenský agresivní postrach žen skončil za mřížemi, pátrání bylo odvoláno

4. kultura

Celým rokem zaječím skokem, výstava ve Vlastivědném muzeu města Slaný začíná už zítra

5. kultura

Kladenský Majáles, studentská oslava jara, vypukne už zítra v bývalých kasárnách

6. krimi

V poutech skončil muž, který si zapálil oheň u bytového domu v Kladně

7. krimi

Řidiči pozor! Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

8. pozvánka

„Silou proti rakovině“: Mistrovství České republiky v Logliftu bude hostit kladenské kino Sokol