ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

FOTO: Babičkou roku se stala Vladimíra Laštovičková z Vinařic

Pátek, 4. října 2019 07:50

Mezinárodní den seniorů připadá každoročně na první říjnový den. Čtrnáct měst po celé České republice se zapojuje do oslav a mezi ně patří také Kladno. Senioři proto přišli oslavit svůj svátek ve středu do Domu kultury na Sítné. Tam byli svědky soutěže o Babičku roku. Vítězkou se stala Vladimíra Laštovičková z Vinařic.

Babičkou roku se stala Vladimíra Laštovičková z Vinařic (Foto: KL)

Osm přihlášených dam pokročilého věku se ve středu utkalo v kladenském Domě kultury na Sítné o titul Babička roku. K dosáhnutí nejlepšího hodnocení bylo zapotřebí splnit několik disciplín. Tou první byl rozhovor s moderátorem Vladimírem Hronem. Druhá byla volná disciplína, ve které dámy sportovaly, četly, cvičily, recitovaly, zpívaly, tančily nebo předváděly scénky. Poslední a závěrečná disciplína byla módní přehlídka.

„Vítězkou se stala žena s číslem šest Vladimíra Laštovičková z Vinařic. Stříbro si odvezla Jitka Jakubíková a bronz Jana Mitalová, která se stala zároveň i nejstarší babičkou. Babičkou sympatie byla zvolena Hana Wolfová,“ uvedla pro Kladenské listy ředitelka projektu Babička roku Mirka Kreuzerová.

Do Velkého sálu Domu kultury se na zajímavý program přišel podívat i primátor Kladna Dan Jiránek. Mezi hosty byla vidět například hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová. Diváci ocenili potleskem i zpěvačku Máru z TV Šlágr a taneční vystoupení klubu Admira.

„Každý z porotců se rozhodoval sám za sebe podle vlastních kritérií. Poté každé babičce dal body a ta, která jich dostala nejvíce, zvítězila. Já jsem hodnotil hlavně to, jak vitální dotyčná dáma byla. Cítil jsem to tak, že jde ostatním příkladem tím, jak je aktivní, akční, pozitivní a nebojí se jít mezi lidi,“ vzkázal do redakce Listů radní Petr Soudek, který byl zároveň v porotě.


Autor: (mv)