Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • SAMK
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

Policisté pátrají po vandalech, kteří v Kladně posprejovali vlak a fasádu garáže

Čtvrtek, 3. října 2019 08:30

Začátkem října přijali kladenští policisté dvě oznámení o škodách způsobených sprejery. Jedno od Českých drah, jejichž vagon odstavený v kladenském depu vandal vyzdobil v celé délce, druhé od ženy, na jejíž garáži přibyly nápisy v černé barvě.

Ilustrační foto: KL

Na vagonu odstaveném v depu kladenského vlakového nádraží v ulici Milady Horákové se vandal vyřádil patrně v noci na 1. října v době mezi půlnocí a čtvrtou hodinou ranní. Vagon posprejoval různými obrazci z obou stran prakticky po celé délce, čímž způsobil Českým drahám škodu za přibližně 20 tisíc korun.

Černé nápisy o velikosti tři krát jeden metr přibyly na fasádu garáže v ulici Jaroslava Kociána dle oznámení majitelky v době od 28. do 30 září. Škodu vyčíslila na 10 tisícovek.

Kladenští policisté oba případy prošetřují jako podezření z trestného činu poškození cizí věci a po pachatelích pátrají.

„Policie vyzývá občany, pokud v inkriminované době v ulici M. Horákové nebo J. Kociána, spatřili pohyb podezřelé osoby, aby poskytli informace na nejbližší policejní služebnu nebo na linku 158 a svými poznatky dopomohli při dopadení pachatelů,“ vzkázala prostřednictvím Listů policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Autor: (jk)