Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • SAMK
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

Kladenští policisté dopadli lupiče jen pár minut po loupeži

Čtvrtek, 3. října 2019 07:20

Kladenští policisté opět prokázali, že jsou ve městě nepostradatelní. Dopadli dva lupiče jen pár minut po tom, co vyloupili prodejnu s bižuterií. Ti jsou teď oba podezřelí z trestného činu krádeže vloupáním.

Kladenští policisté dopadli lupiče jen pár minut po loupeži (Ilustrační foto: KL)

Oznámení o vloupání do prodejny bižuterie na kladenském Václavském náměstí obdrželi policisté brzy ráno v sobotu 28. září. Okamžitě se vydali na místo a začali postupně propátrávat okolí. Už po pár minutách si všimli, že v blízkosti restaurace v Anglické ulici stojí muž, který odpovídá popisu pachatele. „Policisté muže vyzvali k prokázání totožnost, čímž bylo zjištěno, že podezřelým je sedmatřicetiletý muž z okresu Cheb,“ potvrdila Kladenským listům policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Nedlouho poté policisté spatřili dalšího muže, který dopovídal popisu druhého pachatele. I toho muži zákona vyzvali k prokázání totožnosti, přičemž si všimli, že mladík má krvácející rány na ruce. Jednalo se o devatenáctiletého muže z rakovnického okresu. Netrvalo dlouho a mladík vyndal z kapes ukradené šperky.

„Následným policejním šetřením bylo zjištěno, že oba muži za užití násilí poškodili skleněnou výlohu, odkud odcizili šestadvacet kusů náramků, šest kusů řetízků a tři stojany na šperky. Jednalo se o zboží, jehož škoda byla vyčíslena na částku 7 121 korun, poškozením výlohy vznikla škoda ve výši 12 800 korun,“ uvedla pro Listy mluvčí Šteinerová.

Oba lupiči byli převezeni na policejní služebnu k provedení dalších úkonů. Nyní čelí podezření z trestného činu krádeže vloupáním.

Autor: (kh)