Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • SAMK
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

Sociálně znevýhodněné děti se po rozdělovském dopravním hřišti proháněly pod dohledem policistů

Středa, 2. října 2019 07:50

Policistky oddělení tisku a prevence Kladno ve spolupráci s pracovnicí Magistrátu města Kladna uspořádaly v úterý 24. září dopravní odpoledne pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí. Preventivní akce na dětském dopravním hřišti v Rozdělově se zúčastnil i policista z kladenského dopravního inspektorátu.

Sociálně znevýhodněné děti se po rozdělovském dopravním hřišti proháněly pod dohledem policistů (Foto: PČR)

Policisté nejprve s žáky zopakovali, jak se mají chovat, jako účastníci silničního provozu, a to nejen jako chodci a cyklisté, ale také jako spolujezdci ve vozidlech. Prvním bodem bylo, jak se mají bezpečně chovat v dopravě. Zopakovalo se přecházení pozemní komunikace na přechodu pro chodce nebo za pomoci světelné signalizace, ale i přecházení vozovky mimo obec, kde nejsou přechody vyznačeny. Další informace byly zaměřeny na cyklisty, spojené se znalostí dopravních značek a na povinnou výbavu jízdního kola včetně helmy. Připomenuto bylo dětem i cestování ve vozidlech s bezpečnostními pásy a s pod sedáky, ale také chování ve vozidle, aby za jízdy nevyrušovaly řidiče.

Po zopakování dopravní výchovy byly dětem rozdány testy s dopravní tématikou, které byly ihned po vypracování na místě vyhodnoceny ještě před vstupem na trasu dopravního hřiště.

Po ukončení teoretické části dopravní výchovy prošli policisté s dětmi dopravní hřiště a vysvětlili si různé situace v praxi. Na základě získání všech informací vyrazili žáčci na trasu rozděleni do skupinek, a to jako cyklisté, koloběžkáři a chodci. Po určitém čase se děti vystřídaly, aby si všichni zkusili jízdu na dopravních prostředcích.

Na závěr příjemného sportovního odpoledne na dopravním hřišti policisté zhodnotili výkony malých účastníků silničního provozu a poté žákům rozdali omalovánky, zaměřené na dopravní témata. 

Dopravně bezpečnostní akce pro děti z kladenských škol zaměřená na dopravní výchovu s jízdou na dopravním hřišti byla hodnocena velmi kladně a žákům se jízda na kolech a koloběžkách včetně popovídání s policisty líbila.


Autor: Jana Šteinerová