Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • SAMK
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

Dopravní policie dostane od kraje už druhé speciální vozidlo na vážení nákladních vozů

Středa, 2. října 2019 08:10

Radní Středočeského kraje schválili investici ve výši téměř šesti milionů korun na pořízení v pořadí už druhého speciálního vozidla, které je vybavené pro kontrolu sociálních předpisů, hmotnosti a rozměrů nákladních vozidel. To první slouží k plné spokojenosti už od října loňského roku.

Ilustrační foto: Středočeský kraj

„Z doložených příjmů z pokut, které uvádí policie, se za dobu sedmi měsíců používání speciálního vozidla vrátila většina z pořizovací ceny,“ uvedla hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová. Kraj totiž do prvního z vozidel investoval v roce 2018 sumu 5,9 milionů korun, přičemž od října 2018 do května 2019 se díky vozidlu vybraly pokuty ve výši 5,343 milionů korun. „Další úspora by se měla dlouhodobě promítnout do menší sumy peněz vynaložených na údržbu silnic. Nadměrné náklady jsou pro vozovky devastující. Říká se, že jeden přetížený kamion zničí silnici víc než 10 tisíc osobních aut,“ připomněla dále hejtmanka.
Celková statistika provozu prvního ze speciálních vozů (od 17. 10. 2018 do 31. 05. 2019)
Ujeto: 15 754 kilometrů
Zkontrolováno nákladních a přípojných vozidel: 565
Kontrola hmotnosti: 62
Počet kontrol sociálních předpisů: 452
Uložených kaucí 133: (5,343 milionů korun)
Počet oznámení na KÚ v sociálních předpisech: 180
„Nový vůz bude trochu jiný než ten předchozí. Vycházelo se ze zkušeností Policie ČR,“ upozornila ještě Jaroslava Pokorná Jermanová. Vybaven bude místo třemi vážními deskami jenom dvěma, místo šesti rohoží budou jen čtyři. Ze specifikace je vyjmut také výsuvný osvětlovací stožár a markýza na levé straně vozidla. Naopak přibude doplněný kamerový systém, zařízení umožňující z obou počítačů ve vozidle zabezpečený prostup do sítí a informačních systému MV a policie nebo další radiostanice. Počítá se i s úpravou parametrů některých dalších zařízení.

Autor: Helena Frintová