Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • SAMK
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

FOTO: Na Mayrau se běžel Excalibur Race, někteří si sáhli na dno sil

Úterý, 1. října 2019 08:20

Extrémní překážkové závody se běžely v hornickém skanzenu Mayrau jako poslední závod letošní sezony. Na to, jak to jeho účastníci zvládli, se podívejte v naší fotogalerii.

Na Mayrau se běžel Excalibur Race, někteří si sáhli na dno sil (Foto: KL)

V sobotu od 9 hodin vypukl nejprve náročnější Hell, aby ho pak následoval kratší Sky. Závody se i letos běžely kolem šachet, jedním dolem, starou řetízkovou šatnou, štolou nebo v přilehlém lese. Nechybělo bahno ani vodní i lezecké překážky. Za porušení pravidel přišel trest v podobě angličáků. Náročnější trať měřila přes deset kilometrů a bylo na ni zapotřebí poprat se s 32 překážkami. O něco jednodušší byl závod Sky, ten měřil více jak šest kilometrů a organizátoři na něj přichystali třiadvacet překážek.

„Bylo to fakt ‚maso’. Jsem zničený, ale šťastný, že jsem to zdolal. Závody byly perfektně připravené a před organizátory smekám. Už se těším na příští rok. Musím více potrénovat, abych si zase nemusel sáhnout na dno svých sil,“ uvedl pro Kladenské listy po proběhnutím cíle Lukáš z Rozdělova.

Na zajímavé momenty ze sobotního Excalibur Race se podívejte v naší fotogalerii.


Autor: (mv)