Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • SAMK
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

V Kladně vandalové poškodili vozidla, pomozte při jejich dopadení

Pondělí, 30. září 2019 07:10

Vandalové umí pěkně znepříjemnit život. O tom se přesvědčila i žena z Kladna, které někdo poničil dveře zavazadlového prostoru u jejího plechového miláčka. Staršímu muži zase jiný lump poškrábal přední i zadní dveře automobilu.

V Kladně vandalové poškodili vozidla, pomozte při jejich dopadení (Ilustrační foto: KL)

První případ poničeného vozu oznámil policistům na tísňové lince pětapadesátiletý muž. Ten tvrdil, že mu někdo poškodil lak na osobním vozidle, které bylo zaparkováno na parkovišti v Purkyňově ulici. „K poškození došlo v době od 18.00 hodin 22. září do 16.00 hodin následujícího dne. Dosud neznámý pachatel znehodnotil přední i zadní dveře na levé straně vozidla vodorovnou rýhou, čímž způsobil majiteli škodu, která byla předběžně vyčíslena na částku osm tisíc korun,“ uvedla pro Listy policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Ani sedmatřicetileté ženě vandal plechového miláčka neušetřil. „Před sedmnáctou hodinou neznámý pachatel ve Vašatově ulici v Kladně úmyslným kopnutím nohou poškodil dveře v části zavazadlového prostoru u zde zaparkovaného vozidla tovární značky Dacia Logan. Tímto protiprávním jednáním způsobil na dveřích průhyb v plechu a vznikla škoda ve výši 15 000 korun,“ sdělila k druhému případu mluvčí Šteinerová.

Policisté nyní oba případy prošetřují jako podezření z trestného činu poškození cizí věci a po pachatelích pátrají. Zároveň vyzývají občany, pokud v inkriminované době 24. září ve Vašatově ulici nebo v době od 22. do 23. září v Purkyňově ulici v Kladně spatřili poblíž osobních vozidel pohyb podezřelé osoby, aby poskytli informace na nejbližší policejní služebnu nebo na linku 158 a svými poznatky dopomohli při dopadení pachatelů.

Autor: (mv)