Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • SAMK
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

Zakleté cesty do Budějovic. Ani letos Kanonýři na jihu Čech nevyhráli

Neděle, 29. září 2019 10:00

Cesty na jih Čech jsou na svátek svatého Václava pro kladenské florbalisty prostě zakleté. V Budějovicích prohráli loni a ve stejný den bohužel i letos. Tentokrát nestačili na místní Štíry 3:4 a ve čtvrtém kole 1. ligy si Kanonýři připsali první porážku v sezoně.

Zakleté cesty do Budějovic. Ani letos Kanonýři na jihu Čech nevyhráli (Ilustrační foto: Kanonýři Kladno)

„Zasloužená prohra, o které rozhodla naše špatná koncentrace. Byl to velmi těžký zápas. Soupeř nás čekal na polovině, my sice drželi balonek, jenže často neefektivně a chyběla nám větší nebezpečnost. A když už jsme nebezpeční dokázali být, tak nás vychytal brankář,“ hodnotil duel kladenský trenér Jan Pazdera.

Přitom lépe začali Kanonýři, kteří už v sedmé minutě zásluhou dorážky Ullmanna šli do vedení. Záhy mohli zvýšit ve své obvykle výtečné přesilovce, jenže ta tentokrát zůstala nevyužita. „V první třetině jsme měli řadu šancí, bohužel jsme je nedokázali proměnit. Vzápětí jsme začali předvádět výpadky v obraně,“ řekl Pazdera.

A tak ve druhé třetině přišel českobudějovický obrat – na vyrovnání domácích sice velmi rychle zareagoval Svačinka, jenže pak srovnal Králík, aby následně po jeho asistenci skóroval Řezník. Po dvou třetinách tak Štíři vedli 3:2.

Soupeř nás přehrál nadšením, bojovností a naprosto jednoduchými góly – prostě jen běhali a stříleli. To jim stačilo, protože jsme byli v obraně nedůslední,“ věděl kouč.

A bylo ještě hůř. Na začátku třetí třetiny trefil kladenský Janda pouze tyč a místo srovnání naopak přišel čtvrtý budějovický zásah. Poslední velká šance na zvrat nastala v 54. minutě, kdy hosté dostali druhou přesilovku, jenže ta ani tentokrát gól nepřinesla. „Přesilovky byly klíčové. My v nich hodně chybovali, odevzdávali jsme soupeři balon, hráli je netrpělivě. A když jsme si v nich vytvořili šance, tak jsme nebyli z jednoduchých pozic trefovat odkrytou či poloodkrytou bránu. Nebyli jsme na ty situace připraveni,“ kritizoval Pazdera.

Snížit stav na 3:4 se tak podařilo Ullmannovi, jinak nejlepšímu hráči utkání, až 79 vteřin před koncem základní hrací doby. Kanonýři se samozřejmě odhodlali k závěrečné powerplay, ale… „Mohli jsme vyrovnat, bohužel naši nejzkušenější hráči nevyřešili situace, které byly celkem jasné, abychom tu branku dali,“ uvedl trenér. „Měli jsme herní plán, který jsme příliš neplnili. Drželi jsme balon, v pozicích, které pro soupeře nebyly nebezpečné.“

Příští utkání hrají Kanonýři v sobotu 5. října doma proti Petrovicím (19:00, hala BIOS).

Branky a asistence: 23. Drobiš (Staněk), 34. Králík (Havelka), 40. Řezník (Králík), 46. Měřička (Hejplík) – 7. Ullmann (Pfaur), 24. Svačinka (Netrefa), 59. Ullmann (Pixa)Rozhodčí: Pangerl, ŠedivýVyloučení: 2:0. Bez využití. Zásahy brankářů: Kulhan 32 – Blaha 21. Třetiny: 0:13:11:1Diváků: 189.

Sestava Kladna: Blaha (Lupoměch) – Svačinka, Ahlin, Sachr, Přívara, Skuhrovec, Stůj, Novák – Trofimov, Ullmann, Pixa – Louvar, Riebauer, Janda – Pfaur, Teslík, Andersson – Netrefa, Sedláček.

Autor: Robert Sára