Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • SAMK
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

FOTO: Vítězná série kladenských fotbalistů je u konce, doma nestačili na Souš

Sobota, 28. září 2019 14:34

Čtyři vítězství a konec. Vítězná série kladenských fotbalistů skončila na domácí půdě, kde SK nestačilo na severočeskou Souš. Kvůli dvěma gólům z úvodu utkání prohrálo Kladno 0:2.

Foto: KL

SK Kladno – FK Baník Souš 0:2

Asi hodně důrazně muselo utkání osmého kola připomenout kladenským fotbalistům start sezony. Kladeňáci totiž ani proti Souši neodehráli špatné utkání, ale znovu doplatili na neproměňování šancí. Už potřetí v sezoně na domácím hřišti. Zato soupeř byl smrtící, což dokázal už v samotném úvodu, kdy rozhodl o osudu utkání. „Návrat k tomu, co už tady bylo. Nedůrazem jsme soupeři darovali dva góly a sami jsme z mnoha šancí neskórovali. A fotbal se hraje na góly, ne na hru, která nebyla špatná. V některých fázích jsme prostě jaloví. Za týden se nikdo nebude ptát, jak hrálo Kladno a jak Souš. Platit bude jen výsledek a ten je lepší pro hosty,“ hodnotil trenér domácích Jan Pejša.

Souš, která vstupovala do utkání ze druhého místa tabulky, odstartovala do utkání přímo fantasticky. Už v šesté minutě se po standardní situaci dostal k dorážce Jakub Lácha a otevřel skóre utkání. Po čtvrthodině hry navíc využil rychlý protiútok Jan Kopta, který navýšil vedení svého týmu. Času pro domácí však zbývalo stále dost a rychle inkasované branky je naopak nakoply. To soupeř byl v útlumu. „Měli jsme skvělý úvod, který nám paradoxně ublížil. Přestali jsme běhat a pustili Kladno do velkého tlaku,“ litoval hostující trenér Petr Johana.

Kladeňáci si ale pro tento zápas zjevně zapomněli svoje střelecké kopačky v šatně. Kapitán Antonín Holub byl ještě v první polovině blízko snížení, jeho prudký pokus pod horní tyč ale dokázal Filip Pettík zlikvidovat. Výborně chytající brankář hostí si navíc poradili i s vyloženými šancemi Vladimíra Procházky a Marka Tótha ve druhém poločase.

Hosté, kteří sice po dvou rychlých brankách poněkud vypadli z role, však také měli i další šance ke zvýšení svého vedení. Jan Kopta například možnost k přidání své druhé trefy v utkání zazdil střelou do tyče. I při závěrečném hvizdu tak platilo skóre, které hostující celek stanovil už po čtvrthodině hry.

Další zápas čeká na kladenské fotbalisty příští sobotu, kdy se představí od 10:15 na hřišti nedalekého Rakovníka.

Branky: 6. Lácha, 15. Kopta. Rozhodčí: Novotný – Šob, Rychtár, Mareška. Diváci: 190.

SK Kladno: Vokoun – Hanzlík, Holub (C), Pospíšil (69. Dejčmar), Stříška, Jiří Růžička, Nosek, P. Růžička (88. Švambera), Procházka (80. Bagou), Čížek, Tóth.

FK Baník Souš: Pettík – Popelka, Bohata (C), Bechyně, Pátek, Christof, Hlaváček, Nobst, Malec (54. Svoboda), Lácha (71. Hlaváček), Kopta (84. Jan Růžička).


Autor: (fa)