Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • SAMK
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

Psí útulek Bouchalka představuje Arga, chcete ho?

Čtvrtek, 19. září 2019 06:40

Kladenské listy ve spolupráci s dobrovolníky starajícími se o psí útulek Bouchalka připravily pro své čtenáře seriál, ve kterém každý den představí jednoho „hafana“. Můžete si ho adoptovat, nebo jen vyvenčit. Dnešním hrdinou je pejsek Argo.

Psí útulek Bouchalka představuje Arga, chcete ho? (Foto: RAdek Havlíček)

Argo působí jako velké a hravé miminko. Je přátelský k lidem, rád se s nimi mazlí, pusinkuje a olizuje je. Na svou plemennou příslušnost je to velmi hodný a šikovný pes, ale ať bude sebe sladší, stále je to argentinská doga. Jsou mu asi dva roky a je kastrovaný.

Potřebuje k životu hodně pohybu, pevné a velmi důsledné vedení. Pokud se s ním pracuje správně, spravedlivě a maximálně důsledně, je to skvělý, velmi dobře ovladatelný pes. Zná základní povely a i na vodítku chodí moc hezky. Pokud však budete Arga rozmazlovat či ho mást špatným vedením či mu ubližovat, už to s ním tak sladké nebude. Je to pes s velkou silou, moudrostí a rozvahou. Zjistí-li, že je v područí špatného člověka, je schopný se proti němu otočit a kousnout. A to pak není “bebí” jak od čivavy. Podobné to může být i v situaci, kdy mu bude chtít najednou udávat pravidla člověk, kterého Argo nezná a nerespektuje. S lidmi problém nemá, ale neznámý člověk mu nemůže říkat, co smí a co ne. Chce to čas a dostatek společné práce.

Je to hafan vhodný do velkého bytu nebo na zahradu se samovolným vchodem do domu. Není to rodinný pes, takže děti vůbec a ani žádná babička či děda v domácnosti. Hodí se k jednomu, maximálně dvěma majitelům, kteří mu budou oba udávat stejná pravidla, a bude je respektovat. Pak to bude úžasný pes, společnenský a parťák na výlety, ale musí znát své postavení ve smečce.

Dobře vychází s ostatními psy i zvířaty, ale do jedné domácnosti ho doporučujeme bez jiného psa samce.

V případě zájmu o pejska pište na email utulek-bouchalka-dobrovolnici@email.cz. Rádi vám sdělíme naše zážitky z venčení a vše, co o něm víme. Poradíme s adopcí i prvními dny v novém domově. Případně kontaktujte přímo útulek, který řeší zájemce a dotazy pouze osobně, nebo telefonicky.

Odkaz na celé album pejska najdete ZDE: 

PSÍ ÚTULEK BOUCHALKANa Bouchalce 398, Buštěhrad, 273 43

Telefon: 739 433 776 (10:00 – 16:00) E-mail: psiutulekbouchalka@seznam.cz

Autor: Zdenka Fürst