Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • SAMK
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

Central a město Kladno zvou na odpoledne plné aktivit nejen pro děti

Středa, 18. září 2019 06:50

Již tuto sobotu vypukne v Kladně u Spirály odpoledne plné malování, hudby a zábavy. Plánovaný program je vyvrcholením soutěže na návrh streetartové malby, která bude v průběhu dne dokončená. Zkrášlování veřejných ploch si pod svá křídla vzal obchodní dům Central a město Kladno.

Central a město Kladno zvou na odpoledne plné aktivit nejen pro děti

Program na Okrsku 4 u Spirály vypukne úderem 14. hodiny, a to hned vernisáží výstavy návrhů v soutěži o cenu Antonína Raymonda. Od půl třetí se otevřou výtvarné dílny pro zájemce o streetart pod vedením zkušených tvůrců. 15. až 17. hodina bude patřit dýdžejům Gold a Sushi v podobě hudby a tanečních vystoupení. Úderem hodiny šestnácté nastane vyhlášení vítěze soutěže na přilehlý TEPO objekt, slavnostní dokončení malby a předání ceny.

„Jeden důvod proč akci pořádáme u Spirály je ten, že tam bude zahájena vernisáž exteriérové výstavy soutěže Antonína Raymonda. Je to soutěž pro mladé architekty a studenty. Letos měli za úkol navrhnout, jak by se dalo zlepšit prostředí na sídlišti, přímo na Okrsku 4. A proto se Setkáváme na Kladně zrovna tady. Protože kromě fyzické přestavby, výsadby stromů, stavby parkovacích míst a obnov chodníků a silnic, což jsou všechno věci, které se musí udělat, aby sídliště bylo k žití, má sídliště svoji společenskou atmosféru. A ke společenskému životu patří i akce pod širým nebem, jako je ta, co nás čeká v sobotu,“ sdělila zastupitelka Anna Gamanová, předsedkyně výboru pro rozvoj.

„Na jaře proběhla městem barevná vlna v podobě pomalované zdi naproti obchodnímu domu Central, kterou ztvárnila americká ilustrátorka Emily Eldridge. Rovnou jsme se domluvili s obchodním domem, že v rámci akce Oživujeme město barvami, budeme spolupracovat dále a blížící se sobotní workshop je toho výsledkem. Doteď jednotvárná kostička TEPO výměníku u Spirály tak získá jedinečný barevný obraz, realizovaný vítězný návrh ze soutěže, kterou jsme minulý týden společně se zástupci Centralu vyhodnotili,“ dodala Anna Gamanová.

Autor: (mv)