Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • SAMK
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

V knihovně se uskutečnilo veřejné setkání nad projekty občanů Kladna

Středa, 18. září 2019 06:40

Hlasování o projektech rozvoje z pera veřejnosti se blíží. V úterý 17. září jste si mohli prohlédnout návrhy samotných občanů, jak zlepšit veřejná prostranství v Kladně, a diskutovat o projektech přímo s jejich autory. Na projekt participativního rozpočtu „Společně v Kladně“ vyčlenilo město tři miliony korun. V říjnovém hlasování se rozhodne, za které návrhy se peníze utratí.

Foto: KL

Do hlasování v rámci projektu „Společně v Kladně“ jde celkem 32 návrhů veřejnosti, které lze opravdu uskutečnit. Lidé se s nimi mohli osobně seznámit v úterý 17. září na veřejném setkání, které se uskutečnilo v čítárně Městské knihovny Kladno na Sítné.                                                     

Celým večerem v knihovně všechny zúčastněné provedl Vojtěch Černý z obecně prospěšné společnosti Agora CE, ke slovu se dostaly i vedoucí kanceláře primátora Ilona Binhacková a také koordinátorka participativního rozpočtu Michaela Müllerová.

Do premiérového ročníku projektu „Společně v Kladně“, založeného na principu takzvaného participativního rozpočtu, adresovali občané Kladna celkem 46 nápadů, jak vylepšit veřejný prostor a komunitní život ve městě. Zhruba třetina vizí bohužel nebyla realizovatelná.

„Některé projekty jsou navrženy na pozemku, který není v majetku města, realizace jiných zase není v kompetenci města. Další není možné uskutečnit kvůli inženýrským sítím, které navrženou lokalitou procházejí, nebo přesahují daný finanční rámec 500 tisíc korun či nesplňují jiné podmínky realizace,“ vysvětluje koordinátorka projektu Michaela Müllerová. Realizovatelné návrhy si můžete prohlédnout na odkazu ZDE:.

V říjnu budou všechny občanské návrhy určené pro hlasování vystavené v obchodním domě Central. Samotné hlasování pak bude probíhat od 15. do 31. října na webových stránkách www.spolecnevkladne.cz. Občané Kladna, kteří nemají doma přístup na internet, mohou zajít do Městského informačního centra na pěší zóně, kde jim s hlasováním pomohou. Stejnou možnost mají i u koordinátorky projektu a na městských úřadovnách ve Švermově a Vrapicích.

Autor: (kh, jk)