Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • SAMK
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

Psí útulek Bouchalka představuje Alpa, chcete ho?

Středa, 18. září 2019 07:40

Kladenské listy ve spolupráci s dobrovolníky starajícími se o psí útulek Bouchalka připravily pro své čtenáře seriál, ve kterém každý den představí jednoho „hafana“. Můžete si ho adoptovat, nebo jen vyvenčit. Dnešním hrdinou je pejsek Alp.

Psí útulek Bouchalka představuje Alpa, chcete ho? (Foto: Radek Havlíček)

Alp je unikátní černý kříženec rhodéského ridgebacka s ohařem a labradorem. Je atletické postavy a vypadá hodně jako černý ridgeback, což je opravdu rarita. Narozený byl v roce 2015, dnes jsou mu tedy čtyři roky.

Alpík je energický, veselý a přátelský pes. Je to neohrabané trdlo, které nechápe, že už je z něj velký kluk a jakou má sílu. Z radosti a lásky k lidem skáče, strká a okusuje. Občas nemá ten správný cit a trochu zabere, ale je to pro něj vše v rámci hry, bez zlého úmyslu. Proto je ale třeba počítat s tím, že malé děti nejsou pro něj vhodní kámoši. On by je měl moc rád, ale s jeho divokou povahou by to nebyla dobrá kombinace a mohl by jim nechtěně ublížit.

Velice rád pracuje po boku svého pána a zajímají ho všechny sporty a možné aktivity. Základní poslušnost ovládá, ale rád zkouší, zda si může dovolit neposlechnout. Proto je třeba ho vést velmi důsledně a bez rozmazlování. Nicméně za pamlsek a míček udělá tenhle „prdloň“ úplně cokoli.

Alp je vhodný do velkého bytu i na zahradu se spaním v teple. Vhodný by byl až k větším dětem, které unesou nápor jeho lásky. Není však vhodný k jiným zvířatům, je to lovec. Pod zkušenou rukou je schopný snášet alespoň fenky, ale jiné psy rád nemá. Je to jednoznačně pes pro velmi aktivní lidi, kteří mu dopřejí hromadu pohybu, výletů, zábavy a kteří chtějí se svým psem trávit hodně času a ideálně i sportovat.

V případě zájmu o pejska pište na email utulek-bouchalka-dobrovolnici@email.cz. Rádi vám sdělíme naše zážitky z venčení a vše, co o něm víme. Poradíme s adopcí i prvními dny v novém domově. Případně kontaktujte přímo útulek, který řeší zájemce a dotazy pouze osobně, nebo telefonicky.

Odkaz na celé album pejska najdete ZDE: 

PSÍ ÚTULEK BOUCHALKANa Bouchalce 398, Buštěhrad, 273 43

Telefon: 739 433 776 (10:00 – 16:00) E-mail: psiutulekbouchalka@seznam.cz

Autor: Zdenka Fürst