Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • SAMK
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

FOTO: V sobotu se konal již šestý ročník Lidického okruhu

Úterý, 17. září 2019 08:10

V sobotu 14. září se konal v pořadí již šestý ročník Lidického okruhu, spanilé jízdy veteránů. Toto přátelské pojetí přehlídky a přibližně dvacetikilometrové vyjížďky navazuje na druhou polovinu 50. let minulého století, kdy se v Lidicích konaly závody motocyklů a automobilů.

V sobotu se konal již šestý ročník Lidického okruhu (Foto: KL)

Tuto tradici se rozhodl Památník Lidice obnovit v roce 2014. Nešlo ale již o závodění, jako především o přátelské setkání benzinových nadšenců se stylovými automobilovými a motocyklovými veterány. Se stoupající oblibou se každý rok počet účastníků zvyšuje, o čemž svědčí i letošní účast. Na start totiž dorazilo ke dvěma stovkám účastníků. Na všechny příchozí čekala řada skvělých moto exemplářů, často muzejních kousků, ale také nabitý doprovodný program.

Hudební doprovod celý den zajistila hudební skupina Horváth Band. Další součástí programu byla například módní přehlídka dobového oblečení, ukázka policejní a záchranářské práce a techniky, rukodělná dílna pro děti, malá burza autodílů, minijarmark, ochutnávka vín, postoloprtské mažoretky nebo program Autoklubu České republiky.

Na to, jaké to o víkendu v Lidicích bylo, se podívejte v naší fotogalerii.

Autor: (red)