Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Vodárny Dobrovolnické centrum
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Strachcross

Řidiče v zákazu řízení dvakrát během jednoho dne chytili kladenští policisté

Neděle, 8. Září 2019 11:12

Hlídka kladenských policistů zastavila poprvé k silniční kontrole řidiče osobního auta Opel Astra krátce po půlnoci 3. září. Muž však předložil pouze osvědčení o registraci vozidla a tvrdil, že osobní doklady zapomněl doma. Policisté ho vyzvali k orientačnímu testu na návykové látky, který byl s pozitivním výsledkem na drogy.

Řidiče v zákazu řízení dvakrát během jednoho dne chytili kladenští policisté (Ilustrační foto: KL)

Muž se potom pokusil zatajit svou pravou totožnost tak, že schválně uvedl jméno svého o rok staršího bratrance. Muži zákona však jeho lež záhy prohlédli, řidič totiž nedokázal odpovědět na kontrolní otázky. Nakonec musel s pravdou ven a doznal se ke své skutečné identitě. Navíc přiznal, že se za jinou osobu vydává často a většinou úspěšně.

„Policisté provedli další šetření k jeho osobě a zjistili, že muž z Litoměřic má vysloven několikanásobný zákaz řízení všech motorových vozidel až do roku 2021. Proto s ním zahájili úkony trestního řízení pro přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a samozřejmě mu zakázali další jízdu. Poté byl propuštěn na svobodu,“ uvedla k případu policejní mluvčí Michaela Nováková.

Povedený řidič si ale z policejního zákazu nic nedělal a ještě ten samý den usedl za volant stejného auta znovu. Před polednem se tak dostal opět do rukou policii.

„Muž byl při svém protizákonném chování zadržen policejní hlídkou a ve zkráceném přípravném řízení mu bylo sděleno podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí. Hříšník teď čeká v policejní cele a bude eskortován přímo k soudu, kde bude rozhodnuto o jeho vině a trestu,“ dodala mluvčí Nováková.

Autor: (kh)