Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Vodárny Dobrovolnické centrum
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Strachcross

FOTO: Skvělý start do sezony. Kladenští florbalisté skolili exligové Brno 6:4

Neděle, 8. Září 2019 09:52

Byl to zápas, na který florbalisté Kanonýrů Kladno čekali celé léto. A zvládli ho úspěšně. Tým totiž vítězně vstoupil do prvoligové sezony, když v domácím prostředí porazil Bulldogs Brno, donedávna superligové mužstvo a jednoho z favoritů soutěže, 6:4. Pomohly dva góly Ondřeje Riebauera, tři asistentce Joela Ahlina i velmi silné přesilovky.

Foto: KL

Kanonýři Kladno – Bulldogs Brno 6:4

Hrál se opatrný zápas, protože týmy si uvědomovaly, že budou společně s dalším jedním či dvěma celky hrát v sezoně o čelo tabulky. A tedy i o postup do superligy. My jsme hráli do útoku velmi zkušeně, trpělivě a s tím jsem spokojený. Bohužel jsme dostali dost laciných branek. Na to, jak měl soupeř v drženímálo balonek, dokázal být kvůli našim chybám hodně efektivní,“ řekl po duelu trenér Kanonýrů Jan Pazdera.

Do utkání, které slavnostně zahájil kladenský primátor Dan Jiránek a předseda oddílu Zdeněk Jirák, vstoupili lépe domácí. Už ve čtvrté minutě dal úvodní gól duelu i celé prvoligové sezony Ondřej Riebauer, jeden z nejzkušenějších Kanonýrů. Kladno hrálo velmi aktivně a agresivně, avšak v polovině první třetiny Brno hru vyrovnalo. Na koně ho dostalo dlouhé odložené vyloučení a následně využitá přesilovka. A za nedlouho bylo pro domácí ještě hůř, když skóre otočil Bajnar (1:2). Jenže početní výhody „restartovaly“ i Kladno. Speciální pětice Přívara, Ahlin, Ullmann, Louvar a Riebauer nejdříve zamkla Brno na konci třetiny a vyrovnala. Po přestávce pak využila díky Riebauerovi i další přesilovku a Kanonýři vedli 3:2, přičemž o chvíli později zvýšil Teslík na rozdíl dvou branek.

Přesilovky byly velice solidně zahrané. Máme tam hodně zkušené hráče. Možná tomu chybí jen větší odvaha, ale to přijde časem. Jsme na začátku sezony a na dost věcí je ještě čas. Pracujeme na tom tři měsíce, ale i tak ta hra vypadá slušně,“ uvedl kouč.

Přesto fuška pro jeho svěřence pokračovala dál. Brzy totiž na 4:3 snížil hostující Koláčný a tento stav trval až do 46. minuty. Pak se ale k ráznému průniku rozhodl Svačinka a zvýšil na 5:3, aby o sedm minut později dodal klid po skvělé kombinaci s Teslíkem Přívara. Bulldogs sice snížili, v závěru logicky tlačili, ale zastavilo je vyloučení. „Většinu zápasu jsme dominovali, i když jsme měli ve hře naše klasické výpadky. Nemáme ještě dostatečně mentálně vyspělý tým, abychom vysoké nastavené tempo udrželi celý zápas. Z hlediska trpělivosti a toho, co jsme soupeři dovolili, to byl jeden z našich nejpovedenějších zápasů,“ uvedl pro Kladenské listy Ondřej Riebauer, nejlepší hráč utkání.

Příští ligové utkání hrají Kanonýři v sobotu 14. září, kdy zamíří do Havířova.

Branky a asistence: 4. Riebauer, 20. Ullmann (Ahlin), 23. Riebauer (Ahlin), 23. Teslík (Skuhrovec), 47. Svačinka (Ahlin), 53. Přívara (Teslík) – 15. Koláčný (Žižka), 17. Bajnar (Laus), 25. Koláčný (Kladivo), 56. Kadavý (Pešák). Rozhodčí: PangerlŠedivýVyloučení: 3:1. Využití: 2:1. Zásahy brankářů: Lupoměch 15 – Bartek 19. Třetiny: 2:22:12:1. Diváků: 182.
Sestava Kladna: Lupoměch (Blaha) – Svačinka, Ahlin, Stůj, Skuhrovec, Sachr, Přívara – Nushart, Ullmann, Pixa – Netrefa, Teslík, Pfaur – Louvar, Riebauer, Janda – Andersson, Trofimov, Novák.

Autor: Robert Sára